15 Դեկտեմբեր 2009 - 15:26 AMT
«Պառլամենտարիզմի կենտրոն» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Ռուբեն Թորոսյանի հայտարարությունն այն մասին, որ, իբր, Հայաստանի ԿԸՀ-ն դատախազությանը չի տեղեկացրել «Հայկական ժամանակ» թերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանին որպես ՀՀ ԱԺ պատգամավոր առաջադրելու եւ գրանցելու մասին ու դրանով իսկ չի իրականացրել ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի (ԸՕ) 111-րդ հոդվածի 6-րդ մասի պահանջը, Թորոսյանի կողմից ՀՀ ԸՀ տվյալ դրույթի կամայական մեկնաբանության արդյունքն է»,- մամլո ասուլիսում նշեց Հայաստանի ԿԸՀ ղեկավար Գարեգին Ազարյանը:
Ազարյանի խոսքով, ԿԸՀ-ն չի խոչընդոտել Հայաստանի ԸՀ 110-րդ հոդվածի պահանջների իրականացմանը եւ չի նվազեցրել ՀՀ ԱԺ պատգամավորի թեկնածու իրավունքները:

“Parliamentarism Center” NGO leader Ruben Torosyan’s statement on the alleged fact that Central Election Committee did not inform the Prosecutor’s Office on nominating and registering “Haykakan Zhamanak” newspaper Editor-in-Chief, Nikol Pashinyan as a parliamentary candidate, thus violating part 6, art 111 of RA Election Code, is an arbitrary comment of RA CEC articles,” head of RA Central Election Committee Garegin Azaryan said.
As he noted at news conference today, CEC put no obstacles in the fulfillment of RA Election Code art. 110 stipulations, neither did it impair the candidate’s rights.