16 Դեկտեմբեր 2009 - 13:30 AMT
Դեկտեմբերի 21-ին Հայաստանում տեղի կունենա տղամարդկանց եւ կանանց իրավունքների եւ հնարավորությունների հավասարությանը նվիրված խորհրդաժողով
Դեկտեմբերի 21-ին Ծաղկաձորում տեղի կունենա տղամարդկանց եւ կանանց իրավունքների եւ հնարավորությունների հավասարության թեմային նվիրված խորհրդաժողով:
«Խորհրդաժողովի հիմնական նպատակը տղամարդկանց եւ կանանց իրավունքների եւ հնարավորությունների հավասարության մասին օրինագծին աջակցելն է, որը շուտով կներկայացվի ՀՀ ԱԺ»,-ասել է ՄԱԿ-ի Ազգաբնակչության հիմնադրամի «Հարավային Կովկասում գենդերային բռնության դեմ» ծրագրի համակարգող Ջինա Սարկիսովան «Գենդերային հավասարությունն ու կանանց հավասարության հարցը Հայաստանում» սեմինարում:
Ըստ նրա, խորհրդաժողովն այն միջոցառումներից մեկն է, որոնք անց են կացվում է UNFPA «Հարավային Կովկասում գենդերային բռնության դեմ» ծրագրի շրջանակներում:
«Հարավային Կովկասում գենդերային բռնության դեմ» ծրագիրն առաջին տարածաշրջանային նախագիծն է, որն աշխատում է այդ ոլորտում քաղաքականության մշակմամբ, նրա իրագործման ժամկետը 3 տարի է»:

16 Декабрь 2009 - 13:30 AMT
21 декабря в армянском курортном городе Цахкадзор пройдет конференция на тему равенства прав и возможностей мужчин и женщин.
“Основная цель конференции – поддержание проекта закона о равенстве прав и возможностей мужчин и женщин, который в будущем должен быть представлен на рассмотрение и утверждение в Национальное Собрание РА”, – сказала координатор программы «Против гендерного насилия на Южном Кавказе» Фонда народонаселения ООН (UNFPA) Джина Саркисова на семинаре “Гендерное равенство и вопрос равенства женщин в Армении”.
По ее словам, конференция является одним из мероприятий, проводимых в рамках программы UNFPA «Против гендерного насилия на Южном Кавказе».
Программа «Против гендерного насилия на Южном Кавказе» является первым региональным проектом, которая работает как над разработкой политики, так и в направлении обеспечения участия гражданского общества на общинном уровне в реализации политики, контроле и оценке в течение всего периода ее реализации. А период реализации – 3 года.