Դեկտեմբերի 16-ին ՀայաստանիԱզգայինպատկերասրահի Միջնադարյան որմնանկարների դահլիճում տեղի ունեցավ «Հայաստանի Ազգային Պատկերասրահ» շարքի շրջանակներում թողարկված Գ. Յակուլովի եւ Ս. Առաքելյանի 125-ամյակին նվիրված, ինպես նաեւ «Հայաստանի Ֆլորա եւ ֆաունա» շարքի շրջանակներում թողարկված երկուական նամականիշերի մարման պաշտոնական արարողությունը, հաղորդում է «Հայփոստի» մամլո ծառայությունը:
Արարողությանը ներկա էին ՀՀ Տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը, ՀՀ Մշակույթի փոխնախարար Արեւ Սամուելյանը, Հայփոստ ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնկատար Արման Խաչատուրյանը եւ «Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ» ընկերության ղեկավար կազմը, Հայաստանի Ֆիլատելիստների Միության նախագահ Հովիկ Մուսաելյանը:
Նամականիշի անվանագներն են` Գ. Յակուլով եւ Ս. Առաքելյան ` 200 դրամ, ֆլորա եւ ֆաունա` 120 դրամ եւ 160 դրամ, տպաքանակը` 40 000 յուրաքանչյուր նամականիշ: Ֆլորա եւ ֆաունա նամականիշերի դիզայներն է Ալբերտ Քեչյանը:

16 Декабрь 2009 - 16:46 AMT
16 декабря в Национальной картинной галерее Армении состоялась церемония погашения марок, посвященных 125-летию выдающихся армянских художников – Георгия Якулова и Седрака Аракеляна, а также двух марок из серии «Флора и Фауна Армении», сообщает пресс-служба «Айпост».
В официальной церемонии погашения приняли участие министр транспорта и связи Армении Гурген Саркисян, заместитель министра культуры Арман Хачатрян, исполняющий обязанности главного директора ЗАО «Айпост» Арман Хачатрян, председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
Номинальная стоимость марок составляет Георгия Якулова и Седрака Аракеляна составляет 200 драм, марок, изображающих флору и фауну, – от 120-160 драмов при общем тираже в 4000 экземпляров. Дизайнером марок, изображающих флору и фауну, является Альберт Кечан.