Հայաստանում A/H1N1 գրիպով (խոզի գրիպ) հիվանդների թիվը դեկտեմբերի 17-ի դրությամբ աճել է 6 հոգով եւ հասել 92-ի, հաղորդում է հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը:
Այսօրվա դրությամբ հանրապետությունում A/H1N1 գրիպի հարուցիչից մահվան երկու դեպք է գրանցվել, գրիպի զոհերից մեկը հղի կին է:
Հայաստանում շարունակվում է շնչառական օրգանների սուր հարուցիչներով հիվանդանալու դեպքերի մոնիթորինգը: Այդ մոնիթորինգի անցկացման արդյունքում հաստատվել է, որ վերջին երեք օրվա ընթացքում սեզոնային գրիպով հիվանդանալու դեպքերի քանակը օրական 300-500 դեպքով նվազում է:

Число больных гриппом A/H1N1 (свиной грипп) в Армении увеличилось по состоянию на 17-ое декабря на 6 человек и достигло 92-х человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
На сегодняшний день в республике было зарегистрировано два случая смерти от вируса A/H1 N1, одной из жертв гриппа стала беременная женщина.
В Армении продолжается мониторинг по заболеваемости острыми вирусами дыхательных органов. В результате проведения данного мониторинга установлено, что за последние три дня заболеваемость сезонным гриппом снижается на 300-500 случаев ежедневно.