18 Դեկտեմբեր 2009 - 08:39 AMT
Գրիպի համաճարակի կանխարգելման նպատակով դեկտեմբերի 21-ից կդադարեցվի ԼՂՀ բոլոր ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը
ԼՂՀ ՆախագահԲակո Սահակյանինախագահությամբ դեկտեմբերի 17-ին տեղի էունեցելԱնվտանգության խորհրդինիստ, որի օրակարգում ընդգրկված է եղել H1N1 գրիպի հնարավոր համաճարակի դեմ ձեռնարկվելիք միջոցառումների մասին հարցը:
Ձեռնարկվող կանխարգելիչ միջոցառումների վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ առողջապահության նախարար Արմեն Խաչատրյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ հանրապետությունում համաճարակի տարածման հավանականությունը ցածր է, սակայն անհրաժեշտ է անել հնարավորը այն բացառելու ուղղությամբ: Որպես կանխարգելիչ միջոցներից մեկը` որոշվեց սույն թվականի դեկտեմբերի 21-ից մեկ շաբաթով դադարեցնելնախադպրոցական հիմնարկների եւ ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

18 Декабрь 2009 - 08:39 AMT
В целях предотвращения эпидемии гриппа с 21 декабря будут приостановлены работы всех учебных заведений НКР
17 декабря под председательством  президента НКР Бако Саакяна состоялось заседание Совета безопасности, в повестке которого стоял вопрос предпринимаемых мер против возможной эпидемии гриппа H1N1.
Как сообщает Главное информационное управление аппарата  президента НКР,  о принимаемых превентивных мерах  с докладом выступил министр здравоохранения Армен Хачатрян.
Глава государства подчеркнул, что вероятность распространения эпидемии в республике низка, однако необходимо сделать все возможное для ее исключения. В качестве одной из превентивных мер было решено с 21 декабря этого года на неделю приостановить работу всех дошкольных учреждений и учебных заведений.