Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս՝ Քրեակատարողական վարչության, Ազգային անվտանգության ծառայության եւ Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում, 2009թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 17:45-ի սահմաններում Երեւանի Ամիրյան-Զաքյան փողոցների հատման խաչմերուկում հայտնաբերվել եւ բերման է ենթարկվել 2009թ. նոյեմբերի 27-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից փախուստ կատարած Մհեր Ենոքյանը:
Փախուստի դիմած մյուս դատապարտյալ Սողոմոն Քոչարյանը հայտնաբերվել եւ բերման է ենթարկվել ժամը 23:00-ի սահմաններում՝ Արագածոտնի մարզի Մուղնի գյուղից:
Ձեռնարկվում են միջոցներ՝ Մ.Ենոքյանի եւ Ս.Քոչարյանի փախուստ կատարելու հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, հաղորդում է Արդարադատության նախարարության մամլո ծառայությունը:

18 декабря в результате предпринятых на основе полученных оперативных данных совместных действий со стороны полиции, Службы национальной безопасности и уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции, сбежавшие 27 ноября из УИУ “Нубарашен” Мгер Енокян и Согомон Кочарян, которые были приговорены к пожизненному заключению, пойманы.
Мгер Енокян был обнаружен 18 декабря в 17:45 на перекрестке улиц Амирян-Закян в Ереване, а Согомон Кочарян в тот же день в 23:00 в селе Мугни (Арагацотнская область) в Армении.
В настоящее время принимаются меры по выяснению обстоятельств побега Енокяна и Кочаряна, сообщает пресс-служба Министерства юстиции.