Դեկտեմբերի 19-ին` ժամը 09.05-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության հերթապահ մասից Նոր Նորքի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Նորքի երկրորդ զանգվածի 17 շենքի բակում կայանված ավտոմեքենայում անշարժ վիճակում մի տղամարդ կա: Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության ծառայողները հայտնաբերել են «Մերսեդես ՄԼ 320» մակնիշի 19 ԼՕ 151 պետհամարանիշի ավտոմեքենան, որի մեջ եղել է 1968 թ. ծնված Ռադիկ Ղուկասյանի դիակը` հրազենային վնասվածքներով:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է ինքնաձիգի 7.62 մմ տրամաչափի 23 պարկուճ, իսկ մոտ 100 մետր հեռավորության վրա` ԱԿՄ տիպի ինքնաձիգ` առանց փամփշտակալի:
Հարուցվել է քրեական գործ: Դեպքի հանգամանքները պարզվում են: Ինքնաձիգը եւ պարկուճներն ուղարկվել են փորձաքննության: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փրձաքննություն: Քննությունը վարում է ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչությունը, հաղորդում է ՀՀ Ոստիկանության մամլո ծառայությունը:

19 Декабрь 2009 - 11:04 AMT
В ночь на 19 декабря во дворе дома номер 17 столичной общины Нор Норк было обнаружено тело мужчины, застреленного в собственном автомобиле марки “Мерседес”. Убитым оказался Радик Гукасян 1968 года рождения.
Прибывшие на место оперативники отделения милиции Нор Норк, куда в 09:05 поступил сигнал об этом происшествии, обнаружили 23 гильзы калибра 7.62 мм, а на расстоянии около 100 метров – автомат Калашникова без обоймы.
По данному факту возбуждено уголовное дело, обстоятельства происшествия выясняются. Автомат и гильзы отправлены на экспертизу, сообщает пресс-служба Полиции РА.