«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, Ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին բավարարել է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրապարակավ ներողությունը: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: «Հայրապետյանի պատասխանը մեզ բավարարում է»,- ասաց նա:
Մամլո ասուլիսի ընթացքում «Դե ֆակտո» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Մենուա Հարությունյանը հաղորդեց, որ «Դե ֆակտո» ամսագիրը Գագիկ Ծառուկյանին տարվա մարդ է ճանաչել, եւ Ծառուկյանի մամլո քարտուղար Խաչիկ Գալստյանին հատուկ մրցանակ հանձնեց: Նրա խոսքով, ամսագիրը հենց Գագիկ Ծառուկյանին ընտրեց, քանի որ նա միակ մարդն է, որը Հայաստանում հաջողության հասավ գրեթե բոլոր նախաձեռնություններում:
Ընդ որում, Զոհրաբյանը նշեց, որ «Բարգավաճ Հայաստանի» առաջնորդը չկարողացավ ներկա լինել միջոցառմանը, քանի որ շտապ Մոսկվա է մեկնել կապված Օլիմպիական կոմիտեի գործերի հետ:

21 Декабрь 2009 - 12:20 AMT
Лидера партии «Процветающая Армения», председателя Национального Олимпийского комитета Гагика Царукяна удовлетворило публичное извинение президент Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявила депутат от “Процветающей Армении” Наира Зограбян. «Ответ Айрапетяна нас удовлетворяет», – сказала она.
В ходе пресс-конференции главный редактор журнала «Де факто» Менуа Арутюнян сообщил, что журнал «Де факто» признал Гагика Царукяна человеком года и вручил пресс-секретарю Царукяна, Хачику Галстяну специальный приз. По его словам, журнал выбрал именно Царукяна, поскольку он единственный человек, который добился в Армении успеха практически во всех своих начинаниях.
При этом Зограбян отметила, что лидер «Процветающей Армении» не смог присутствовать на мероприятии, поскольку срочно отбыл в Москву по делам Олимпийского комитета.