Երկուշաբթի օրը Մոսկվայի հարավում հայտնաբերվել է Հայաստանի քաղաքացու դիակ դանակի բազմաթիվ վերքերով եւ գանգուղեղային վնասվածքով, «Ինտերֆաքսին» է հաղորդել աղբյուրը քաղաքի իրավապահ մարմիններում:
«Ժամը 05:30-ին Բուլատնիկովսկի փողոցում գտվող բնակարանում Հայաստանի 51-ամյա քաղաքացու դիակ է հայտնաբերվել` կրծքի եւ պարանոցի դանակով հասցված 28 վերքերով»,-հաղորդում է գործակալությունը` ականատեսի խոսքերից:
Նա նշել է, որ տուժածը ժամանակավոր գրանցում ուներ մայրաքաղաքում:
Ժամանած փորձագետները գրանցել են, որ մահը վրա է հասել շուրջ 16 ժամ առաջ, պատահարի վայրից առգրավվել է խոհանոցային դանակ եւ գոլֆի համար նախատեսված մահակը:

22 декабря на юге Москвы в понедельник обнаружен труп гражданина Армении с многочисленными ножевыми ранениями и черепно-мозговой травмой, сообщил “Интерфаксу” источник в правоохранительных органах города.
“Около 05:30 в квартире дома по Булатниковскому проезду был обнаружен труп 51-летнего гражданина Армении с 28 колото-резаными ранениями груди и шеи”, – сообщает агентство со слов очевидца.
Он отметил, что мужчина был временно зарегистрирован в столице.
Прибывшие на место эксперты констатировали, что смерть наступила около 16 часов назад, с места происшествия изъят кухонный нож и клюшка для гольфа.