22 Դեկտեմբեր 2009 - 13:51 AMT
2009-ին «Ժառանգություն» կուսակցությունը հավատարիմ մնաց իր սկզբունքներին: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը: Նրա խոսքով, չնայած որոշ բարդություններին, կուսակցությունը կարողացավ կայունություն պահպանել:
«Կարեւորը` մենք կարողացանք հավատարիմ մնալ այն դիրքորոշմանը, որի մասին բազմիցս հայտարարել ենք»,- նշեց Ալավերդյանը: Այդ ենթատեքստում նա առանձնապես նշեց Ղարաբաղի միջազգային ճանաչմանն ուղղված կուսակցության գործունեությունը: «Իհարկե, այդ հարցում մենք առանձնակի հաջողություններ չարձանագրեցինք, բայց ինքը գործընթացն ու պայքարը հանուն դրա արդեն հաջողություն է»,- ասաց Լարիսա Ալավերդյանը:
Ալավերդյանն ընդգծեց, որ կուսակցության համար առաջնային հարցերից մեկը տնտեսական քաղաքականությունն է: Նա հիշեցրեց, որ ժամանակին կուսակցությունը քննադատեց 2009թ. բյուջեն եւ, ցավոք, կանխատեսումներն իրականություն դարձան: Նրա խոսքով, «Ժառանգությունը» միակ ընդդիմական կուսակցությունն էր այն ժամանակ, որը զգուշացրեց, որ 2009թ. լավատեսական բյուջեն դժվար կլինի իրականացնել:
«Կուսակցության ամենաուժեղ կողմերից մեկն աշխատանքն է բնակչության հետ»,- նշեց Ալավերդյանը: Ընդ որում, նա ընդգծեց, որ կուսակցությունը հանդիպումներ է կազմակերպել ավելի քան 4 հազար մարդկանց հետո, որոնք ծանր սոցիալական դրության մեջ էին գտնվում:

В 2009 году партия “Наследие” осталась приверженной своим принципам. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявила секретарь парламентской фракции партии “Наследие” Лариса Алавердян. По ее словам, несмотря на некоторые сложности, партия смогла сохранить стабильность.
«Главное мы остались верны тем позициям, о которых неоднократно заявляли”, – отметила Алавердян, В этом контексте она особенно отметила деятельность партии, направленную на международное признание Карабаха. “Конечно, в этом вопросе мы не зафиксировали особых успехов, но сам процесс и борьба за это, уже удача”, – сказала Лариса Алавердян.
Алавердян подчеркнула, что одним из приоритетных вопросов для партии является экономическая политика. Она напомнила, что в свое время партия раскритиковала бюджет 2009 года и к сожалению, прогнозы стали реальностью. По ее словам, “Наследие” единственная оппозиционная партия в то время, которая предупредила, что оптимистический бюджет на 2009 года реализовать будет трудно.
«Одна из сильных сторон партии – это работа с населением», – отметила Алавердян. При этом она подчеркнула, что партия организовала встречи с более чем 4 тысячами человек, которые находились в тяжелом социальном положении.