Հանրապետական կուսակցության որոշ ներկայացուցիչներ անհամապատասխան գնահատական են տալիս 2008թ. մարտի 1-ի դեպքերին` ասելով, որ մարտի 1-ի էջն արդեն փակ է: Այն չի կարող փակ լինել, քանի դեռ մարդասպանները չեն գտնվել: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը:
Նա քննադատեց նաեւ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ Մանվել Բադեյանի հայտարարությունը, որով վերջինս մարտի 1-ի անկարգությունները ներկայացրեց որպես քաղաքացիական պատերազմ, մինչդեռ իրականում դա ընդդիմության բախումն էր լեգիտիմ իշխանության ներկայացուցիչների հետ»,- նշեց Ալավերդյանը: Նրա խոսքով, նման հայտարարությունները վկայում են այն մասին, որ մարտի 1-ի դեպքերի էջը դեռեւս փակ չէ:

22 December 2009 - 15:37 AMT
Some representatives of the Republican Party give the inappropriate assessment to events of March 1, 2008, saying that the page of March 1 events is already closed. That page cannot be closed until we find the killers, Larisa Alaverdyan, secretary of the Heritage parliamentary group told a press conference in Yerevan.
She also criticized a statement made by the member of the Republican Party of Armenia Manvel Badeyan, who presented the clashes of March 1 as the civil war, when in fact it was a collision between the opposition and illegitimate government, ” Larisa Alaverdyan said.