Եթե Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությունը շարունակի նույն ուղղությամբ ընթանալ, ապա մենք իսկապես կդառնանք 10-20-րդ մակարդակի պետություն: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը: Նրա խոսքով, քաղաքական ուժերը ոչ մի փոփոխություն չեն ներմուծում երկրի տնտեսական քաղաքականության մեջ:
«Ունենալով 10 000 անօթեւան մարդ` մեր բյուջեն կարիքավորներին բնակարանի տրամադրում չի նախատեսում»,- ասաց նա` ավելացնելով, որ Սպիտակի երկրաշարժից տուժած մարդկանց մեծ մասը մինչ օրս ապահովված չէ բնակարաններով:
«Նման տնտեսական քաղաքականությամբ մենք երկիրը սնանկացման ենք տանում, քանի որ այն օրեցօր ավելացնում է աղքատ մարդկանց քանակը»,- նշեց նա:

22 Декабрь 2009 - 15:45 AMT
Если экономическая политика Армении, будет продолжать идти в том же направлении, то мы действительно станем государством 10-20 уровня. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявила секретарь парламентской фракции партии “Наследие” Лариса Алавердян. По ее словам, политические силы не вносят никаких изменений в экономическую политику страны.
“Имея 10.000 человек, у которых нет крыши над головой, наш бюджет не предусматривает обеспечение жильем нуждающихся”, – сказала она, добавив, что большинство людей, пострадавших от Спитакского землетрясения по сей день не обеспечены квартирами.
“Подобной экономической политикой мы ведем страну к обеднению, так как она с каждым днем увеличивает число бедных людей”, – отметила она