23 Դեկտեմբեր 2009 - 13:37 AMT
ՀՅԴ-ի արեւմտաեւրոպական բյուրոյի ղեկավար Մուրադ Փափազյանը Մարսելում ժուրնալիստիկայի դպրոց է բացել:Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ն անկախ ֆրանսիացի լրագրող Ժան Էքիյանը, այդ նախագծի իրականացման համար Փափազյանը միացել է երկու ֆրանսիացի մեդիա աստղերին` Ժան-Պիեռ Ֆուկալտին (TF1 եւ RTL) եւ ,Olympic de Marseilleե ֆուտբոլային ակումբի նախկին մենեջեր, լրագրող Պապ Դիֆուին:
Մուրադ Փափազյանը արդեն բացել է 4 ժուրնալիստիկայի դպրոց Ֆրանսիայում եւ Բելգիայում: Մարսելի դպրոցը իր աշխատանքը կսկսի 2010 թ-ի հոկտեմբեր ամսին:

Глава Западноевропейского бюро Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн (АРФД) Мурад Папазян в Марселе открыл школу журналистики и коммуникации. Как сообщил PanARMENIAN.Net независимый французский журналист Жан Экиян, для реализации этого проекта Мурад Папазян присоединился к двум французским медиа- звездам – Жану-Пьеру Фукальту (TF1 и RTL) и экс-менеджеру футбольного клуба «Olympic de Marseille» журналисту Папу Диуфу.
Мурад Папазян уже открыл 4 школы во Франции и Бельгии. Школа в Марселе начнет работу в октябре 2010 года.