2010թ. Հայաստանի գրողների միության շենքի դահլիճը «Գալուստ Գյուլբենկյան» հիմնադրամի աջակցությամբ կհագեցվի նորագույն ձայնային ու լուսային տեխնիկայով, ինչպես նաեւ կկահավորվի, դեկտեմբերի 23-ի մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լեւոն Անանյանը:
«Վերանորոգման երրորդ փուլը կավարտվի ընթացիկ տարում, սակայն այդ ուղղությամբ դեռեւս ամեն չի արված»,-ասել է Անանյանը:
Ըստ նրա, լայնածավալ աշխատանքներ կատարելու համար այս դահլիճի կահավորումն ու հագեցումը տեխնիկայով մեծ նշանակություն ունի, քանի որ հնարավորություն է տալիս առավել արդյունավետ օգտագործել դահլիճը:

23 Декабрь 2009 - 14:15 AMT
В 2010 году зал здания Союза писателей Армении при финансовой поддержке фонда “Галуст Гюльбенкян” будет оснащен новейшей звуковой и световой техникой, а также будет обставлен новой мебелью, в ходе пресс-конференции 23 декабря сообщил председатель Союза писателей Армении Левон Ананян.
“Третий этап ремонта здания Союза завершился в текущем году, однако в этом направлении не все сделано”,- отметил председатель Союза писателей Армении.
По его словам, для проведения масштабных мероприятий оснащение и меблирование данного зала имеет большое значение, так как создаст возможность более эффективного использования зала.