23 Դեկտեմբեր 2009 - 15:27 AMT
Դեկտեմբերի 23-ին Երեւանում գործարկվել է նոր ARMHOTELS օն-լայն գրանցման ծրագիրը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել ARMHOTELS ծրագրի ղեկավար Աշոտ Նազարյանն, այս համակարգը նորություն չէ, այն կիրառվում է բոլոր այն երկրներում, որտեղ զբոսաշրջությունը բավականաչափ զարգացած է: «Հայաստանի համար սա նոր համակարգ է, նրա առավելությունն այն է, որ ցանկացած մարդ կարող է մուտք գործել համակարգ եւ րոպեների ընթացքում գրանցել սեփական զբոսաշրջային փաթեթը համակարգում ներկայացված ծառայությունների շրջանակներում»,-ասել է նա:
Ըստ նախագծի ղեկավարի, գրանցելով անհրաժեշտ ծառայությունը, համակարգի այցելուն ստանում է վաուչեր, վճարում է նրանով եւ փոխարենը ստանում է իր ընտրած ծառայությունը, լինի դա հյուրանոց, էքսկուրսիա, թատրոնի կամ պատկերասրահի այցելություն:
Ըստ Աշոտ Նազարյանի, Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման համակարգը հետաքրքիր է այն տեսակետից, որ առավել դյուրին է դարձնում պոտենցիալ գնորդի եւ վաճառողի աշխատանքը: Համակարգը նախատեսված է նաեւ տեղի սպառողի համար: «Օրինակ, եթե ցանկանում եք թատրոն այցելել, գրանցում եք տոմսը, վճարում եք, ստանում եք վաուչերը եւ ներկայացնում եք այն տոմսի փոխարեն»,-պարզաբանել է նա:

23 декабря в Ереване состоялся официальный запуск регистрационной on-line системы ARMHOTELS. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель программы ARMHOTELS Ашот Назарян, данная система – не новшество, и она используется во всех странах, где сфера туризма достаточно сильно развита. «Для Армении же это новая система, и ее преимущество состоит в том, что любой человек может зайти в систему и в течение нескольких минут зафиксировать свой собственный турпакет в рамках представленных в системе услуг», – сказал он.
По словам руководителя проекта, зарегистрировав необходимую услугу, посетитель системы получает ваучер, платит по нему и взамен получает выбранную им услугу, будь то гостиница, экскурсия, посещение театра или галереи.
По словам Ашота Назаряна, для развития туристической сферы Армении система представляет интерес с той точки зрения, что облегчает работу потенциального покупателя и продавца. «Продавец и покупатель встречаются в этой системе», – сказал он. Руководитель программы также добавил, что система предусмотрена для всех, в том числе и для местного потребителя. «Например, если вы хотите посетить театр, вы регистрируете билет, платите за него, получаете ваучер и представляете его в виде билета», – пояснил он.