26 Դեկտեմբեր 2009 - 07:46 AMT
Դեկտեմբերի 24-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպեց Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրիի հետ: Հանդիպմանը տեղի ունեցավմտքերի հանգամանալից փոխանակում տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ: Զրուցակիցները ընդգծեցին հայ-լիբանանյան միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների կարեւորությունը:
Դեսպան ՔոչարյանըՀՀ կառավարությանանունից շնորհակալություն հայտնեցս.թ. նոյեմբերին Բեյրութում Հայաստան համահայկական հիմնադրամի կազմակերպած Ռադիոթոնի ժամանակ Սաադ Հարիրիի ցուցաբերած մեծահոգի աջակցության համար: Հայաստանի դեսպանը Լիբանանի վարչապետին փոխանցեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարեմաղթանքներն ու Հայաստան այցելելու հրավերը:
Վարչապետ Հարիրինշնորրհակալությունհայտնեց պաշտոնական հրավերիհամարեւ հույս հայտնեց, որ մոտակա ամիսներինկվերսկսվեն բարձիմակարդակիփոխայցելությունները, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:–ԿԱ–

26 Декабрь 2009 - 07:46 AMT
24 декабря посол Армении в Ливане Ашот Кочарян встретился с премьер-министром Ливана Саадом Харири. В ходе встречи стороны обменялись мнениями о расширении двухстороннего сотрудничества в различных направлениях. При этом собеседники придали особую важность работе армяно-ливанской межправительственной комиссии.
В ходе встречи посол выразил благодарность от имени правительства за содействие, которое оказал Саад Харири в ходе радиомарафона, организованного в ноябре в Бейруте Всеармянским фондом “Айастан”. Он также передал приглашение премьер-министра РА Тиграна Саркисяна посетить Армению.
В свою очередь Харири поблагодарил за официальное приглашение и выразил надежду, что в ближайшие месяцы между странами начнутся взаимные визиты на высоком уровне, сообщает пресс-служба МИД.