Դեկտեմբերի 29-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի ամբողջովին հիմնանորոգված բժշկական կենտրոնի բացման արարողությանը:
Կենտրոնի արդիականացումն իրականացվել է Համաշխարհային բանկի «Հայաստանի առողջապահության համակարգի արդիականացում» վարկային ծրագրի շրջանակում: Այս ծրագրում ընդգրկված մարզային հիվանդանոցների շարքում Հրազդանի բժշկական կենտրոնն առաջինն է` աշխատանքներն ավարտելու առումով:
«Հրազդանի բժշկական կենտրոն« ՓԲԸ-ի կազմում ներառված են քաղաքի հիվանդա֊նոցը, պոլիկլինիկան եւ ծննդատունը: Նախատեսվում է այստեղ տեղափոխել նաեւ Հրազդանի բժշկական քոլեջը:
Մարզային հիվանդանոցային համակարգում Հայաստանում առաջին անգամ ստեղծվել է հիմնական բժշկական սարքավորումներով հագեցած արդիական բժշկական կենտրոն: Բժշկական կենտրոնի արդիականացումը թելադրված է նաեւ ՀՀ առողջապահության համակարգի օպտիմալացման ռազմավարությամբ, որի նպատակը բժշկական հիմնարկների գործունեության արդյունավետության եւ որակի բարձրացումն է:

29-го декабря президент Армении Серж Саргсян принял участие в церемонии открытия отремонтированного медицинского центра города Раздан Котайской области.
Модернизация центра осуществлена в рамках кредитной программы Всемирного банка “Модернизация системы здравоохранения Армении”.
В состав ЗАО “Медицинский центр Раздана” входят городская больница, поликлиника и роддом. Предусматривается также, что в отремонтированное здание будет перенесен и медицинский колледж Раздана.
Впервые в системе областных больниц Армении создан современный медцентр, оснащенный основным медицинским оборудованием. Модернизация медцентра продиктована также стратегией оптимизации системы здравоохранения РА, цель которой – повышение качества и продуктивности деятельности медучреждений.