5 Հունվար 2010 - 15:07 AMT
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունն է անցկացրել մեր երկրի պաշտպանական գերատեսչությունում:
Խորհրդակցության ընթացքում ամփոփվել են 2009 թ. կատարված աշխատանքները, քննարկվել են մեր բանակի մարտական պատրաստվածությանը, զինված ուժերի հետագա զարգացման ու կատարելագործման ուղղությամբ 2010 թ. ընթացքում ծրագրավորված աշխատանքներին վերաբերող հարցեր: Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարություններ:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը զեկուցել է, որ «մեր զինված ուժերը պատրաստ են լուծելու իրենց առջեւ դրված բոլոր խնդիրները եւ կասեցնելու մեր երկրի դեմ ռազմական ագրեսիայի ցանկացած փորձ»:

5 Январь 2010 - 15:07 AMT
Президент Армении, Верховный главнокомандующий Серж Саргсян провел рабочее совещание с руководством Вооруженных сил РА.
Как сообщает пресс-служба главы государства, в ходе совещания были обощены итоги работы в 2009 году и укрепления боеготовности ВС. Также намечен план мероприятий на 2010 год. Верховный главнокомандующий дал соответствующие поручения.
«Наши вооруженные силы готовы решить все стоящие перед ними вопросы и отразить любое военное посягательство на нашу родину», – заявил министр обороны Армении Сейран Оганян.