10 Հունվար 2010 - 13:21 AMT
Խ. Դաշտենցի անվան թիվ 114 միջն. դպրոցում տեղակայված 10/19 ընտրատեղամասում այս պահին դադարեցվել է քվեարկությունը: Ինչպես հայտնում է այդ ընտրատեղամասի ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Բաղդասարյանը, ընտրությունների նորմալ ընթացքին խանգարում են ներկա գտնվող մի քանի լրագրողներ: ՀՀ ԿԸՀ ներկայացուցիչ Զոյա Թադեւոսյանը, որը վերահսկում է է ընտրությունների ընթացքը, հակառակն է պնդում եւ պահանջում է վերսկսել ու շարունակել ընտրությունները: Նա հայտարարում է, որ հանձնաժողովի նախագահի գործողությունները, ով վերցրել եւ իր մոտ է պահում ընտրացուցակները, անօրինական են եւ նախատեսված չեն ՀՀ ԿԸՀ-ի ընտրական օրենսգրքով: Նա նաեւ հաղորդում է, որ հանձնաժողովի նախագահը ինչ-որ մեկի հետ հեռախոսազրույցից հետո հետեւյալ արտահայտությունն է արել. «Այստեղ է Զոյան, եւ ես ոչինչ անել չեմ կարող»:
Զոյա Թադեւոսյանը նաեւ ասաց, որ ընտրությունների ընթացքում երկու ակտ է կազմվել ընտրախախտումների մասին, որոնք հանձնաժողովի նախագահը գրանցամատյանում չի գրանցել:
Ավելի վաղ այս ընտրատեղամասում լրագրողների են ծեծել: Այս պահին ընտրատեղամասում են գտնվում ՀՀ ԿԸՀ եւս երկու ներկայացուցիչ` իրավիճակը կարգավորելու համար:

На избирательном участке № 10/19 в школе № 114 им Х.Даштенца на данный момент голосование приостановлено. Как заявляет глава избирательной комиссии этого участка Гагик Багдасарян, нормальному ходу выборов мешают некоторые журналисты, находящиеся на участке. Представитель ЦИК РА Зоя Тадевосян, осуществляющая контроль за ходом выборов, утверждает обратное и требует продолжения выборов. Она заявляет, что действия главы комиссии, изъявшего и хранящего у себя списки избирателей, противозаконны и не предусмотрены Избирательным Кодексом РА. Она также сообщает, что глава комиссии, разговаривая с кем-то по телефону, произнес следующую фразу «Здесь находится Зоя и я ничего не могу сделать».
Зоя Тадевосян также сообщила, что были составлены два акта о нарушениях во время выборов, которые глава комиссии не внес в журнал регистраций.
Ранее на этом избирательном участке были избиты журналисты. В данный момент на участке находятся еще два представителя из ЦИК РА для урегулирования ситуации.