10 Հունվար 2010 - 13:21 AMT
Խ. Դաշտենցի անվան թիվ 114 միջն. դպրոցում տեղակայված 10/19 ընտրատեղամասում այս պահին դադարեցվել է քվեարկությունը: Ինչպես հայտնում է այդ ընտրատեղամասի ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Բաղդասարյանը, ընտրությունների նորմալ ընթացքին խանգարում են ներկա գտնվող մի քանի լրագրողներ: ՀՀ ԿԸՀ ներկայացուցիչ Զոյա Թադեւոսյանը, որը վերահսկում է է ընտրությունների ընթացքը, հակառակն է պնդում եւ պահանջում է վերսկսել ու շարունակել ընտրությունները: Նա հայտարարում է, որ հանձնաժողովի նախագահի գործողությունները, ով վերցրել եւ իր մոտ է պահում ընտրացուցակները, անօրինական են եւ նախատեսված չեն ՀՀ ԿԸՀ-ի ընտրական օրենսգրքով: Նա նաեւ հաղորդում է, որ հանձնաժողովի նախագահը ինչ-որ մեկի հետ հեռախոսազրույցից հետո հետեւյալ արտահայտությունն է արել. «Այստեղ է Զոյան, եւ ես ոչինչ անել չեմ կարող»:
Զոյա Թադեւոսյանը նաեւ ասաց, որ ընտրությունների ընթացքում երկու ակտ է կազմվել ընտրախախտումների մասին, որոնք հանձնաժողովի նախագահը գրանցամատյանում չի գրանցել:
Ավելի վաղ այս ընտրատեղամասում լրագրողների են ծեծել: Այս պահին ընտրատեղամասում են գտնվում ՀՀ ԿԸՀ եւս երկու ներկայացուցիչ` իրավիճակը կարգավորելու համար:

10 January 2010 - 13:21 AMT
The vote is suspended at polling station № 10/19 located in the school number 114 after Kh. Dashtents at the moment. According to the head of the electoral commission Gagik Baghdasaryan, the normal course of elections is prevented by some journalists. The representative of the RA CEC Zoya Tadevosyan responsible for supervising the elections, claims the opposite and requires to continue the elections. She argues that the actions of the commission head, who seized and stored the lists of voters, are illegal and not covered by the Electoral Code.
Zoya Tadevosyan also reported that the two acts were composed about violations during the elections, which were not introduced to the registration journal by the head of the commission.
Earlier journalists were beaten at this polling station. Currently two additional representatives of the RA Central Electoral Commission are at the site to resolve the situation.