20:00-ի ըստ նախնական տվյալների, Երեւանի թիվ 10 ընտրատեղամասում ավարտված ՀՀ ԱԺ ընտրությունների արդյունքում քվեարկել է ընտրողների 24.29%, այսինքն 13566 մարդ: Այդ ընտրատեղամասի ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 55856 մարդ, հաղորդվում է ՀՀ ԿԸՀ-ի պաշտոնական կայք էջում:
Հունվարի 10-ն Երեւանում տեղի ունեցան Երեւանի թիվ 10 ընտրատեղամասի ՀՀ ԱԺ ընտրությունները: Այդ ընտրատարածքում առաջադրված էր երեք թեկնածու` Արա Սիմոնյանը «Ազգային միասնություն» կուսակցությունից, Հայաստանի մարքսիստական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Հակոբյանը եւ ազատազրկման մեջ գտնվող «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը:

По предварительным данным на 20:00, на завершившихся выборах в НС РА по 10-му избирательному округу города Еревана проголосовало 24.29% избирателей, то есть 13566 человек. Общее количество избирателей в 10-ом избирательном округе столицы составляет 55851 человек, сообщается на официальном сайте ЦИК РА.
10-го января в Ереване прошли выборы в НС РА по 10-му избирательному округу. На пост депутата баллотировались три кандидата: Ара Симонян из партии “Национальное объединение”, руководитель Марксистской партии Армении Давид Акопян и находящийся под арестом главный редактор оппозиционной газеты «Айкакан жаманак» Никол Пашинян.