Հունվարի 10-ին Երեւանի 10-րդ ընտրատարածքում կայացած ՀՀ ԱԺ ընտրություններում ըստ նախնական տվյալների հաղթել է «Ազգային միասնություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Արա Սիմոնյանը` հավաքելով 7622 ձայն:
Այդ ընտրատարածքում առաջադրված էր երեք թեկնածու` Արա Սիմոնյանը «Ազգային միասնություն» կուսակցությունից` 7622 ձայն, Հայաստանի մարքսիստական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Հակոբյանը` 299 ձայն եւ ազատազրկման մեջ գտնվող «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը` 5023 ձայն:
Ինչպես հաղորդում է ԿԸՀ պաշտոնական կայքէջը, ընտրություններում քվեարկածների ընդհանուր քանակը կազմել է 13380, որոնցից անվավեր է ճանաչվել 438 քվեն:
Երեւանի 10-րդ ընտրատարածքում ընտրություններ նշանակվեցին այն բանից հետո, երբ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը վայր դրեց իր մանդատը:

11 Январь 2010 - 07:43 AMT
10-го января на проходящих выборах в НС РА в 10-ом избирательном округе города Еревана по предварительным данным ЦИК РА победил кандидат из партии “Национальное объединение” Ара Симонян, набрав 7622 голосов.
На пост депутата в этом избирательном участке баллотировались три кандидата: Ара Симонян из партии “Национальное объединение” – 7622 голосов, руководитель Марксистской партии Армении Давид Акопян – 299 голосов, а находящийся под арестом главный редактор оппозиционной газеты «Айкакан жаманак» Никол Пашинян набрал 5023.
Как сообщает официальный сайт ЦИК, общее число проголосовавших на выборах составило 13380, из которых были признаны недействительными 438 голосов.
Выборы в 10 избирательном округе были назначены после того, как депутат НС РА Хачатур Сукиасян сложил мандат.