11 Հունվար 2010 - 13:58 AMT
Ուկրաինայի Հայ Երիտասարդության Միությունը ֆինանսական ճգնաժամի պատճառով գեղեցկության մրցույթը ինտերնետում է անցկացնում
Ուկրաինայի Հայ Երիտասարդության Միությունը (ՈՒՀԵՄ) իր գործունեության ընթացքում երկու համաուկրաինական գեղեցկության մրցույթ է անցկացրել, որոնց մասնակցել են զանազան մարզերի ներկայացուցիչներ: Ինչպես հաղորդում է Analitika.at.ua-ը, գեղեցկության առաջին մրցույթն անցկացվել էր 2006-ին Խերսոնես քաղաքում, երկրորդը` Սումի քաղաքում: Սակայն հաշվի առնելով 2009 թվականի տնտեսական խնդիրները` որոշում ընդունվեց մրցույթն անցկացնել ՈՒՀԵՄ կայքում, որտեղ կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները` երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ եւ Ուկրաինայում բնակվող հայուհիներ:
ՈՒՀԵՄ գեղեցկության մրցույթը կանցկացվի երեք փուլով, յուրաքանչյուր փուլում որոշվում են հաղթողները, ովքեր հետո մասնակցում են մրցույթի եզրափակիչ մասին, որի շրջանակներում քվեարկությունը կկայանա կայքում 2010թ. հունվարի 10-30: Մրցույթի արդյունքները կհրապարակվեն «Հայ բանբեր» թերթում:

Союз Армянской Молодежи Украины (САМУ) за время своей деятельности провел два всеукраинских конкурса красоты, в которых принимали участие представительницы разных областей. Как сообщает Analitika.at.ua, первый конкурс красоты был проведен в 2006 году в городе Херсоне, а второй конкурс – в городе Сумы. Но учитывая экономические проблемы 2009 года, было принято решение провести аналогичный конкурс на сайте САМУ, где могут принять участие все желающие: представители молодежных организаций и армянки, проживающие в Украине.
Конкурс красоты САМУ проводился в три этапа, в каждом туре определялись победители, которые в дальнейшем будут принимать участие в финальной части конкурса, голосование в рамках которого состоится с 10 по 30 января 2010 года на сайте. Результаты конкурса будут опубликованы в газете “Армянский Вестник”.