Հունվարի 12-ին «Ազգային միաբանություն» կուսակցության թեկնածու Արա Սիմոնյանի 11 դիմումի եւ «Հայկական Ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի 2 դիմումի հիման վրա Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը սկսել է մի շարք տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկ: Վերահաշվարկն սկսվել է այն տեղամասերից, որոնք նշված են Նիկոլ Փաշինյանի վստահված անձանց դիմումներում:
Քվեաթերթիկների վերահաշվարկի արդյունքներով թիվ 10/7, 10/14 եւ 10/30 տեղամասերում անվավեր քվեաթերթիկների թիվը նվազել է 2-ով, Դավիթ Հակոբյանին կողմ քվեարկած քվեաթերթիկների թիվն ավելացել է 1-ով, Նիկոլ Փաշինյանին կողմ քվեարկած քվեաթերթիկներինը` 5-ով: Վավեր քվեաթերթիկների թիվն ավելացել է 5-ով, անճշտությունների չափը` 12-ով: Այսինքն` քվեարկության արդյունքների էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել, – հաղորդում է ԿԸՀ-ի մամլո ծառայությունը:
Հունվարի 10-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավորության թեկնածուի ընտրություններում Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքային ընտրական տեղամասում ՀՀ ԿԸՀ-ի նախնական տվյալների համաձայն, հաղթել է «Ազգային միաբանություն» կուսակցության առաջադրած թեկնածու Արա Սիմոնյանը` հավաքելով 7622 ձայն:
Այդ ընտրատարածքում մրցում էին երեք թեկնածու` Արա Սիմոնյանը «Ազգային միաբանություն» կուսակցությունից` 7622 ձայն, Մարքսիստական կուսակցության ղեկավար Դավիթ Հակոբյանը` 299 ձայն եւ ազատազրկման մեջ գտնվող «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը` 5023 ձայն:

13 Январь 2010 - 15:48 AMT
С 12-го января на основании 11 заявлений, представленных кандидатом из партии “Национальное единение” Ара Симоняном и 2 – редактором газеты “Айкакан жаманак” Николом Пашиняном, окружная избирательная комиссия 10-го избирательного округа г.Еревана начала пересчет результатов голосования на некоторых участках. Пересчет был начат на тех участках, которые были указаны в заявлениях доверенных лиц Никола Пашиняна.
По итогам пересчета бюллетеней на избирательных участках N 10/7, 10/14, 10/30 число недействительных бюллетеней уменьшилось на 2, число проголосовавших за кандидата Давида Акопяна увеличилось на 1, а за Никола Пашиняна – на 5. Число действительных бюллетеней увеличилось на 5, а число неточностей на 12. То есть, комиссия не зафиксировала существенных изменений в результатах голосования, сообщает пресс-служба ЦИК.
10-го января на проходящих выборах в НС РА в 10-ом избирательном округе города Еревана по предварительным данным ЦИК РА победил кандидат от партии “Национальное единение” Ара Симонян, набравший 7622 голосов.