17 Հունվար 2010 - 11:38 AMT
Հունվարի 16-ին` երեւանյան ժամանակով 15:15-ին, Արտաշատ-Այգեւան կայարանամիջում բախվել են մարդատար ավտոմեքենան եւ էլեկտրագնացքը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ մամլո ծառայությունից, ուղեւորատար էլեկտրագնացքը, որը մեքենավար Ե.Ոսկերչյանի ղեկավարությամբ շարժվում էր Երեւան-Արարատ երթուղիով, բախվել է «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենային: Խախտելով անվտանգության կանոնները` մեքենան մեծ արագությամբ փորձել է հատել երկաթուղային գծանցը` արհամարելով մոտեցող էլեկտրագնացքը: Վթարի արդյունքում զոհվել են ավտոմեքենայում գտնվող 3 հոգին: Էլեկտրագնացքի ուղեւորները չեն տուժել: Էլեկտրագնացքի կանգառի հետ կապված` ՀԿԵՈՒ աշխատակիցները ուղեւորներին նշանակության վերջնական կետ հասցնելու միջոցառումներ են իրականացրել:
«ՀԿԵՈՒ-ն եւս մեկ անգամ ընդգծում է գծանցերում անվտանգության կանոնների պարզաբանման աշխատանքներին պետական մարմինների, ուսումնական հաստատությունների, ավտոդպրոցների, լրատվամիջոցների մասնակցության անհրաժեշտությունը»,- նշվում է ՀԿԵՈՒ հաղորդագրության մեջ:

17 Январь 2010 - 11:38 AMT
16 января в 15:15 по ереванскому времени на перегоне Арташат-Айгеван произошло столкновение легкового автомобиля с электропоездом. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”, в пассажирский электропоезд, следовавший по маршруту Ереван-Арарат под управлением машиниста Воскерчяна Е., въехал автомобиль марки «Мерседес». Нарушая правила безопасности, машина на высокой скорости пыталась проскочить железнодорожный переезд, игнорируя приближающийся электропоезд. В результате столкновения погибли находящиеся в автомобиле 3 человека. Пассажиры электропоезда не пострадали. В связи с вынужденной остановкой электропоезда сотрудниками ЮКЖД были проведены мероприятия по доставке пассажиров до конечного пункта назначения.
“ЮКЖД еще раз подчеркивает необходимость участия государственных органов, учебных заведений, автошкол, СМИ в работе по разъяснению правил безопасности на переездах”, – отмечается в сообщении ЮКЖД.