19 Հունվար 2010 - 09:52 AMT
Ընդդիմադիր «Հայկական ժամանակ» թերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտվել է յոթ տարվա ազատազրկման: Երեւանի Կենտրոնի եւ Նորք-Մարաշի առաջին ատյանի դատարանը մեղավոր է ճանաչել Փաշինյանին ՀՀ ՔՕ 225 հոդվածի 1 մասով (զանգվածային անկարգություններ) եւ դատապարտել է յոթ տարվա ազատազրկման` ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հաստատությունում:
Միեւնույն ժամանակ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը արդարացրել է Փաշինյանին ՀՀ ՔՕ 316 հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված մեղադրանքով` ուժի կիրառում իշխանության ներկայացուցչի հանդեպ:
Նիկոլ Փաշինյանը 1999թ. «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիրն է: 2008թ. մարտի 1-2 իրադարձություններից հետո նա հետախուզման մեջ էր գտնվում: 2009թ. հուլիսի 1-ին նա կամավոր հանձնվեց իշխանություններին եւ ձերբակալվեց: Հունվարի 10-ի ՀՀ ԱԺ լրացուցիչ ընտրություններում նա առաջադրված էր որպես պատգամավորության թեկնածու թիվ 10 ընտրատարծքում, սակայն պարտվեց:

19 January 2010 - 09:52 AMT
The first instance court of Kentron and Nork Marash community of Yerevan has found Haykakan Zhamanak newspaper editor-in-chief Nikol Pashinyan guilty of organization of disorders under article 225.1 of the RA Criminal Code and sentenced him to 7 years in prison.
At that, judge Mnatsakan Martirosyan acquitted Pashinyan on charges on violence against a public agent (article 316.1)
Nikol Pashinyan has been he editor-in-chief of Haykakan Zhamanak newspaper since 1999. After March 1-2, 2008 disorders he was wanted by the police. On July 1, 2009 he yielded himself to authorities and was detained. On January 10, he ran for parliament from the 10th constituency but did not succeed.