21 Հունվար 2010 - 10:50 AMT
Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում հունվարի 25-ին տեղի կունենա «Հայ-թուրքական արձանագրություններ` իրականություն եւ միֆ» խորագրով երրորդ համաժողովը: Համաժողովի կազմակերպիչներն են Policy Forum Armenia կազմակերպությունը , Միջազգային իրավունքի ամերիկայն ընկերությունը եւ Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Արձանագրությունների վերաբերյալ քննարկմանը հանդես կգան պրոֆեսոր Կատրին Քեսեջյանը (Pantheon-Assas համալսարան, Փարիզ) եւ միջազգային իրավունքի պրոֆեսոր Շոն Մըրֆին:
Առաջին համաժողովը տեղի է ունեցել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում 2009թ. նոյեմբերին, երկրորդը` դեկտեմբերի 17-ին Ֆորդհեմ համալսարանի Լինքոլն կենտրոնում:
Policy Forum Armenia կազմակերպությունն անկախ ոչ առեւտրային կազմակերպություն է, որի նպատակն է ամրագրել դիսկուրսը Հայաստանի պետական քաղաքականության շուրջ:

В университете Джорджа Вашингтона 25 января состоится третий форум по теме «Армяно-турецкие Протоколы: реальность и миф». Организаторами форума являются организация Policy Forum Armenia, Американское общество международного права и юридический факультет университета Джорджа Вашингтона. На обсуждениях по Протоколам выступят профессор Катрин Кеседжян (Университет Pantheon-Assas, Париж) и профессор международного права Шон Мерфи.
Первый форум был проведен в университете Джорджа Вашингтона в ноябре 2009 года, второй состоялся 17 декабря в центре Линкольна в университете Фордхэма (Нью-Йорк)
Policy Forum Armenia – независимая некоммерческая организация, которая преследует цель укрепить дискурс вокруг государственной политики Армении.