21 Հունվար 2010 - 10:50 AMT
Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում հունվարի 25-ին տեղի կունենա «Հայ-թուրքական արձանագրություններ` իրականություն եւ միֆ» խորագրով երրորդ համաժողովը: Համաժողովի կազմակերպիչներն են Policy Forum Armenia կազմակերպությունը , Միջազգային իրավունքի ամերիկայն ընկերությունը եւ Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Արձանագրությունների վերաբերյալ քննարկմանը հանդես կգան պրոֆեսոր Կատրին Քեսեջյանը (Pantheon-Assas համալսարան, Փարիզ) եւ միջազգային իրավունքի պրոֆեսոր Շոն Մըրֆին:
Առաջին համաժողովը տեղի է ունեցել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում 2009թ. նոյեմբերին, երկրորդը` դեկտեմբերի 17-ին Ֆորդհեմ համալսարանի Լինքոլն կենտրոնում:
Policy Forum Armenia կազմակերպությունն անկախ ոչ առեւտրային կազմակերպություն է, որի նպատակն է ամրագրել դիսկուրսը Հայաստանի պետական քաղաքականության շուրջ:

21 January 2010 - 10:50 AMT
Policy Forum Armenia in collaboration with The American Society of International Law and The George Washington University Law School will hold its Third Seminar on Turkey Protocols: Reality and Myths in Jacob Burns Moot Courtroom, The George Washington University Law School, Washington, DC, on January 25.
Professor Catherine Kessedjian (Pantheon-Assas University, Paris, France) and International Law Professor Sean Murphy (Patricia Roberts Harris Research Professor of Law, GWU Law School) are invited as guest speakers.
The previous panel discussions were held in George Washington University (November 2009) and Fordham Lincoln University (New York, December 17).
Policy Forum Armenia is an independent professional non-profit association aimed at strengthening discourse on Armenia’s public policy.