Փետրվարի 15-16 Իսրայել կայցելի Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Այդ ուղեւորության ժամանակ նրան կուղեկցի Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը: Այդ մասին IzRus պորտալին հաղորդեցին Իսրայելի ԱԳՆ Կենտրոնական Եվրոպայի ու Ասիայի Դեպարտամենտից: Նշանակալի է, որ ՀՀ կառավարության ղեկավարը Երուսաղեմ կժամանի չորս օր անց այն բանից հետո, երբ Իսրայելի արտգործնախարարը պատմության մեջ առաջին անգամ այց կկատարի Ադրբեջան (փետրվարի 9-11):
Ինչպես նշեցին դիվանագիտական գերատեսչության աղբյուրները, Սարգսյանի այցը մասնավոր բնույթ է կրելու, բայց չեն բացառել, որ նա կարող է աշխատանքային հանդիպումներ ունենալ:
Ուղիղ մեկ տարի առաջ, ընդունելով Իսրայելի ոչ ռեզիդենտ-դեսպան Շեմի Ցուրին, Տիգրան Սարգսյանն ընդգծեց «ադամանդի մշակման, ինչպես նաեւ գյուղատնտեսության եւ առողջապահության ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ակտիվացման կարեւորությունը»:
Սարգսյանի առաջիկա այցը կդառնա անցյալ տարի ՀՀ ղեկավարության` Իսրայել կատարած այցերի շարունակությունը: 2009-ի մայիսին այստեղ այցելեցին գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը եւ փոխարտգործնախարար Արման Կիրակոսյանը:

6 February 2010 - 17:25 AMT
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II will be in Israel on February 15 and 16. It's notable that the head of the Armenian government will travel to the Holy Land 4 days after the visit of the Israeli Foreign Minister to Azerbaijan.
"Mr. Sargsyan will pay a private visit but some working meetings are not ruled out," IzRus quoted a source in the Israeli MFA as saying.
RA Agriculture Minister Gerasim Alaverdyan and Deputy Foreign Minister Arman Kirakossian were in Israel in May 2009. The Prime Minister, who emphasized the importance "to intensify bilateral cooperation in diamond industry, agriculture and healthcare", will continue the chain of visits.