25 Հունվար 2010 - 11:46 AMT
Սոչիում ավարտվեց Սարգսյան-Ալիեւ-Մեդվեդեւ եռակողմ հանդիպումը, որը երկուսուկես ժամ տեւեց: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, նախագահների հանդիպումից հետո հայտարարությամբ հանդես եկավ Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ով հաղորդեց բանակցությունների արդյունքների մասին: Նրա խոսքով, նախագահների հանդիպումը բավական արգասաբեր էր: Ընդ որում, նա նշեց, որ հանդիպման գլխավոր ձեռքբերումն այն էր, որ կողմերը համաձայնեցին վերանայել եւ խմբագրել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բոլոր այն կետերը, որոնք իրենց համար անընդունելի են համարվում:
Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների ներկայիս հանդիպումն առաջինն է 2010 թվականին: 2009-ին Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը 6 անգամ են հանդիպել:

25 Январь 2010 - 11:46 AMT
Завершилась трехсторонняя встреча президентов Армении, России и Азербайджана, которая продлилась два с половиной часа. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, после встречи президентов с заявлением выступил глава МИД России Сергей Лавров, который сообщил об итогах переговоров. По его словам, встреча президентов была довольно продуктивной. При этом он отметил, что главным достижением встречи было то, что стороны согласились пересмотреть и отредактировать все те пункты, которые считаются для них неприемлемыми в урегулировании карабахского конфликта.
Нынешняя встреча президентов Армении и Азербайджана – первая в 2010 году. В 2009 году Серж Саргсян и Ильхам Алиев встречались 6 раз.