Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հրավերով հունվարի 29-30-ը պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Երեւանի քաղաքապետարանի մամլո ծառայությունը հաղորդում է, որ այցի ընթացքում քննարկվելու են 2008-2010 թթ. համագործակցության ծրագրի կատարման ընթացքին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Պաշտոնական այցի ընթացքում Մոսկվայի կառավարության եւ Երեւանի քաղաքապետարանի միջեւ կստորագրվի առեւտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, հումանիտար ոլորտներում համագործակցության մասին համաձայնագիր:
Նախատեսվում է կրթության, մշակույթի, սպորտի, բարեկարգման, կանաչապատման եւ այլ բնագավառներում համագործակցության ծրագրերի ստորագրում` Երեւանի եւ Մոսկվայի մի շարք համայնքների միջեւ:

По приглашению мэра столицы Армении Гагика Бегларяна с двухдневным официальным визитом 29 января в Ереван прибудет делегация, возглавляемая мэром Москвы Юрием Лужковым.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, в ходе визита будут обсуждаться вопросы, касающиеся выполнения программы сотрудничества Москвы и Еревана в 2008-2011 гг., а также ряд других вопросов, представляющих интересы для двух сторон.
Между правительством Москвы и мэрией Еревана будет подписано соглашение о сотрудничестве в научно-технической, торгово-экономической, гуманитарной сферах.
Планируется подписание соглашения о сотрудничестве между несколькими общинами обеих столиц в сферах культуры, образования, спорта, благотворительности.