Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հրավերով հունվարի 29-30-ը պաշտոնական այցով Երեւան կժամանի Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Երեւանի քաղաքապետարանի մամլո ծառայությունը հաղորդում է, որ այցի ընթացքում քննարկվելու են 2008-2010 թթ. համագործակցության ծրագրի կատարման ընթացքին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Պաշտոնական այցի ընթացքում Մոսկվայի կառավարության եւ Երեւանի քաղաքապետարանի միջեւ կստորագրվի առեւտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, հումանիտար ոլորտներում համագործակցության մասին համաձայնագիր:
Նախատեսվում է կրթության, մշակույթի, սպորտի, բարեկարգման, կանաչապատման եւ այլ բնագավառներում համագործակցության ծրագրերի ստորագրում` Երեւանի եւ Մոսկվայի մի շարք համայնքների միջեւ:

25 January 2010 - 14:01 AMT
By the invitation of Yerevan Mayor Gagik Beglaryan, a delegation headed by Moscow Mayor Yuri Luzhkov will pay a two-day official visit to Armenia’s capital on January 29.
Meetings with Yerevan Mayor will focus on the implementation of the 2008-2011 Cooperation Program between Yerevan and Moscow, as well as other issues of mutual interest.
Besides, an agreement on scientific, technical, trade-economic and humanitarian cooperation will be signed between Armenian and Russian Governments.
It is also planned to sign inter-community cooperation agreements in spheres of culture, sports and charity.