25 Հունվար 2010 - 15:19 AMT
«ՀՀ բանակում պետք է արմատախիլ անել անտարբերությունը ծառայության հանդեպ, եւ այստեղ իրենց սեփական օրինակով մեծ դեր են կատարում հրամանատարները»,-հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողների եւ դասախոսական կազմի հետ հանդիպման ժամանակ:
Ըստ Օհանյանի, հաճախ զինծառայողներն անտարբեր են այն պատճառով, քանի որ նրանց ծառայությունը չի գնահատվում: «Այդ խնդիրը լուծելու համար անցյալ տարվանից զինված ուժերում ներմուծվել է արդյունքների գնահատման համակարգն ու ծառայության արդյունքների ամփոփումը»,-ասել է նա:
ՊՆ ղեկավարը նշել է, որ դա ուղղված է բարեխիղճ ծառայող զորակոչիկների խրախուսմանը: «Պարտադիր չէ, որ խրախուսումը դրամական դրսեւորում ունենա: Հաճախ հասարակ «շնորհակալությունը» բավական է, որ զինծառայողը զգա, որ իրեն գնահատում են»,-ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

25 Январь 2010 - 15:19 AMT
“В армии РА должна быть искоренена атмосфера безразличия по отношению к службе, в которой своим примером большую роль играют командиры ”, – заявил министр обороны Армении Сейран Оганян на встрече со студентами и преподаватели Ереванского государственного университета.
По словам Оганяна, часто военнослужащие безразличны к службе из-за того, что их служба не оценивается. “Для решения этой проблемы с прошлого года в вооруженных силах введена система оценки результатов и подведение итогов службы ”, – заметил он.
Глава оборонного ведомства страны заметил, что данное мероприятие направлено на поощрение военнослужащих, отличившихся добросовестной службой. “Не обязательно, чтобы это поощрение было в виде денежных вознаграждений. Часто простого “спасибо” достаточно, чтобы военнослужащие чувствовали, что их ценят”, – подчеркнул министр обороны Армении.