26 Հունվար 2010 - 16:59 AMT
Հունվարի 28-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Աֆղանստանի վերաբերյալ Լոնդոնում կայանալիք միջազգային համաժողովին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը, համաժողովի աշխատանքներին կմասնակցեն 61 երկրների եւ 7 միջազգային կազմակերպությունների, այդ թվում` Եվրամիության երկրների, ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի, Թուրքիայի ու Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները:
Տիգրան Բալայանը նշեց նաեւ, որ համաժողովի ընթացքում Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը ԱՄՆ-ի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի իր պաշտոնակիցների հետ նախատեսված չի:
2010թ. հունվարի 28-ին Լոնդոնում Մեծ Բրիտանիայի ու Աֆղանստանի նախագահությամբ միջազգային համաժողով տեղի կունենա: Համաժողովի օրակարգը նվիրված կլինի Աֆղանստանի տարածքում անվտանգության ապահովման համար պատասխանատվությունը երկրի կառավարությանը հանձնելու, ազգային զարգացման առանցքային խնդիրների լուծման հարցերին` նախ եւ առաջ Աֆղանստանում օտարերկրյա ռազմական ներկայությունը վերացնելու նախապատրաստման ենթատեքստում:

26 January 2010 - 16:59 AMT
On January 28, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian will participate in international conference on Afghanistan due in London.
As RA Foreign Ministry press secretary Tigran Balayan told PanARMENIAN.Net reporter, the conference will host heads of foreign policy structures of 61 countries and 7 international organizations from US, EU states, Russia, Turkey and Azerbaijan.
No meetings between Edward Nalbandian and US, Turkish and Azeri colleagues are scheduled, Tigran Balayan stated.
On January 28, 2010, a major international conference on Afghanistan will take place in London which will be co-hosted by UK Prime Minister Gordon Brown, Afghan President Hamid Karzai, and United Nations Secretary-General Ban Ki-moon. The purpose of the conference is to drive forward campaign in Afghanistan, to match the increase in military forces with an increased political momentum, to focus the international community on a clear set of priorities across the 43-nation coalition and marshal the maximum international effort to help the Afghan government deliver.