«Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի հայցը` ընտրությունների քվեարկության արդյունքները անօրինական ճանաչելու մասին, Սահմանադրական դատարանը կվերանայի մարտի 5-ին: Այս մասին PanARMENIAN.Net -ի թղթակցի հետ զրուցելիս ասել է ՀՀ ՍԴ մամլո քարտուղար Հովհաննես Պապիկյանը: Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ ընտրություններին Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում եւ պարտություն է կրել:
Հունվարի 21-ին Նիկոլ Փաշինյանն իր լիազոր անձի միջոցով Սահմանադրական դատարանին դիմում է ներկայացրել ընտրությունների արդյունքները բողոքարկելու մասին:
Հունվարի 10-ին Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ ընտրությունների մասնակիցներից հաղթանակել է «Ազգային միաբանություն» կուսակցության թեկնածու Արա Սիմոնյանը` հավաքելով 7622 ձայն:
Այդ ընտրատարածքում մրցում էին երեք թեկնածու` «Ազգային միաբանություն» կուսակցությունից Արա Սիմոնյանը` 7622 ձայն, Մարքսիստական կուսակցության ղեկավար Դավիթ Հակոբյանը` 299 ձայն եւ «Հայկական ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը` 5023 ձայն:
Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտված է յոթ տարվա ազատազրկման: Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ համայնքների առաջին ատյանի դատարանը Ն. Փաշինյանին մեղավոր է ճանաչել Քր. օր.-ի 1-ին մասի 225 հոդվածով (զանգվածային անկարգություններ) եւ դատապարտել է 7 տարվա ազատազրկման` պատիժը կրելով Հայաստանի արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկում:

Haykakan Zhamanak Editor-in-Chief Nikol Pashinyan’s claim on declaring elections in the 10th constituency invalid will be considered by Armenia’s Constitutional Court (RA CC) on March 5, RA CC Spokesman Hovhannes Papikyan told PanARMENIAN.Net.
On January 21, Pashinyan’s authorized representative submitted to Constructional Court documents on appealing the election results.
According to RA Central Election Commission (CEC), winner in January 10 parliamentary elections in Yerevan’s 10th constituency was Ara Simonyan who garnered 7622 votes.
The other candidates – Davit Hakobyan (leader of Marxist Party) and Editor-in-Chief of opposition-run newspaper Haykakan Zhamanak Nikol Pashinyan (currently under arrest) received 299 and 5023 votes respectively.
The first instance court of Kentron and Nork Marash districts has found Pashinyan guilty of crimes prescribed by Article 225.1 of RA Criminal Code (organization of disorders) and sentenced him to 7 years in prison.