Հայկական բանակի օրվա կապակցությամբ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը պարգեւատրել է մի խումբ զինծառայողների: ՀՀ նախագահի հրամանագրի համաձայն, զորքերի մարտական պատրաստվածության ապահովման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, ինչպես նաեւ հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության ու անձնվիրության համար պաշտպանության նախարարության մի խումբ զինծառայողներ եւ ազատամարտիկներ պարգեւատրվել են Հայաստանի Հանրապետության մեդալներով:
Պարգեւատրվածներին շնորհավորելով Բանակի օրվա կապակցությամբ` Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ այս պարգեւներով Հայաստանն ու հայ ժողովուրդն իր գնահատականն ու վերաբերմունքն է արտահայտում այն մարդկանց հանդեպ, ովքեր անձնվիրաբար ծառայում են Հայաստանի Հանրապետությանը, ովքեր կամավոր իրենց կյանքը դարձրել են առաքելություն` ուղղված պաշտպանության ու խաղաղության պահպանման նվիրական գործին։
«Այսօր դուք պարգեւատրվում եք ձեր արձանագրած հաջողությունների համար, իսկ ձեր հաջողություններով մեր երկիրը դառնում է ավելի ամուր թե' առարկայորեն, թե' հոգեբանորեն, թե' քաղաքականապես։ Մաղթում եմ ձեզ քաջառողջություն, խաղաղ ու բնականոն աշխատանք եւ իհարկե, Հայոց բանակի մարտունակության անշեղ բարձրացում, ինչը կախված է նաեւ ձեր ամենօրյա աշխատանքի որակից ու ծավալից»,- ասաց պետության ղեկավարը:
Հունվարի 28-ին լրացավ Հայկական բանակի 18 տարին: Ավանդույթի համաձայն վաղ առավոտյան երկրի ղեկավարությունը` Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը «Եռաբլուրում» ծաղկեպսակներ դրեցին ղարաբաղյան ազատամարտի ժամանակ զոհված հերոսների շիրիմներին:

В связи с Днем Армянской армии президент Армении Серж Саргсян вручил награды группе военнослужащих. Согласно указу президента РА, за значительный вклад в деле обеспечения боевой готовности войск, а также за проявленную храбрость и самоотдачу при охране границ родины группа военнослужащих Министерства обороны РА и воинов-освободителей были награждены медалями Республики Армения.
Поздравляя награжденных в связи с Днем армии, Серж Саргсян сказал, что этими наградами Армения и армянский народ выражают свою благодарность тем людям, которые самоотверженно служат Республики Армения, которые добровольно свою жизнь превратили в миссию, направленную на защиту и сохранение мира.
“Сегодня вы награждаетесь за ваши успехи, с вашими достижениями наша страна становится более сильной. Желаю вам крепкого здоровья, повышения уровня боеспособности Армянской армии, что зависит от качества и объема вашей ежедневной работы”,- сказал глава армянского государства.
28 января Армянской армии исполнилось 18 лет. По традиции рано утром руководство государства – президент Армении Серж Саргсян, премьер-министр Тигран Саркисян, спикер парламента Овик Абрамян, министр обороны РА Сейран Оганян, начальник Главного штаба ВС РА генерал-полковник Юрий Хачатуров, секретарь Совбеза Артур Багдасарян, мэр Еревана Гагик Бегларян возложили венки к Мемориалу погибших героев карабахской войны «Ераблур».