29 Հունվար 2010 - 13:40 AMT
Հունվարի 29-ին Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի գլխավորած ռուսական պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանեց Երեւան:
Երեւանի քաղաքապետարանում ՀՀ մայրաքաղաքի ղեկավար Գագիկ Բեգլարյանի ու Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի պաշտոնական հանդիպումից հետո կայացավ Երեւան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի ու Մոսկվա քաղաքի Կենտրոնական շրջանի պրեֆեկտուրայի, ինչպես նաեւ Երեւան քաղաքի Ավան վարչական շրջանի ու Մոսկվայի Հյուսիսային վարչական շրջանի պրեֆեկտուրայի միջեւ համագործակցության ծրագրերի հանդիսավոր ստորագրումը: Ծրագրերը ստորագրեցին երկու մայրաքաղաքների վարչական շրջանների ղեկավարներն ու ոստիկանապետերը:
Գագիկ Բեգլարյանն ու Յուրի Լուժկովը Երեւանի քաղաքապետարանի ու Մոսկվայի կառավարության միջեւ համաձայնագիր ստորագրեցին առեւտրատնտեսական, գիտատեխնիկական եւ հումանիտար-մշակութային ոլորտներում համագործակցության մասին:
Երկու քաղաքապետերն էլ իրենց խոսքում ընդգծեցին մայրաքաղաքների ղեկավարությունների միջեւ համագործակցության կարեւորությունը: «Մենք համատեղ կուսումնասիրենք Երեւանի ու Մոսկվայի փորձառությունը զանազան խնդիրների եւ առաջին հերթին սոցիալական, մեր քաղաքացիներին օժանդակության եւ նրանց խնդիրների լուծման համար»,- իր խոսքում ընդգծեց Յուրի Լուժկովը:

29 January 2010 - 13:40 AMT
A Russian delegation headed by Moscow Mayor Yuri Luzhkov arrived in Yerevan Friday on a formal visit.
The meeting between Yerevan Mayor Gagik Beglaryan and Yuri Luzhkov was followed by a solemn ceremony of signing two cooperation programs: one between Kentron community of Yerevan and the Prefecture of the Central Administrative District of Moscow and the other – between Avan community of Yerevan and the prefecture of the Northern Administrative district of Moscow. The programs were signed by the district governors and prefects representing both sides.
Besides, Mayors Beglaryan and Luzhkov signed an agreement on developing trade-economic, scientific-technical and humanitarian-cultural cooperation between Yerevan and Moscow.
The parties also stressed the importance of municipal cooperation.
“We'll conduct joint work to study Yerevan and Moscow’s experience in resolving various problems, particularly social ones,” Yuri Luzhkov emphasized.