Փետրվարի 1-ին Երեւանում աշխատանքն է սկսել Հայաստանի Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանը: Առաջին նիստում հաստատվել է նստաշրջանի օրակարգը, որը կազմված է երեք մասից: Առաջին մասում պատգամավորների քննարկմանն է դրվել 24 հարց, երկրորդ մասը դեռ չի ձեւակերպվել, իսկ երրորդում 75 հարց կա, այդ թվում նաեւ 15 միջազգային պայմանագրերի վավերացում: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի խորհրդարանական թղթակիցը, Հայ-թուրքական արձանագրությունների քննարկումն օրակարգում ընդգրկված չէ:
Փետրվարի 1-ից ՀՀ ԱԺ-ում նորարարություն է ներմուծվել` քառօրյաի յուրաքանչյուր առաջին օրը կանցկացվի «Բաց դաս» Երեւանի եւ Հայաստանի մարզերի դպրոցականների համար:

1 Февраль 2010 - 08:45 AMT
1 февраля в Ереване начала работу четвертая сессия Национального Собрания Армении седьмого созыва. На первом заседании была утверждена повестка дня сессии, разделенная на три части. В первой части на обсуждение депутатов будет вынесено 24 вопроса, вторая часть еще не сформулирована, в третьей же – 75 вопросов, в том числе ратификация 15 международных договоров. Как сообщает парламентский корреспондент PanARMENIAN.Net, рассмотрение армяно-турецких Протоколов в повестку дня не включено.
С 1 февраля также НС РА введено новшество: в каждый первый день четырехдневки будет проводиться «Открытый урок» для школьников из Еревана и областей Армении.