30 Հունվար 2010 - 09:50 AMT
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 29-ն ստորագրել է սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարար Արմեն Գրիգորյանի հրաժարականը
Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նոր նախարար է նշանակվել Արթուր Պետրոսյանը, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Արթուր Պետրոսյանը աշխատել է ՀՀ հարկային տեսչությունում, 1999 թ-ն եղել է նախագահի խորհրդատվականը: 2003 թ-ն գլխավորել է «Կենտրոն» հեռուստաալիքը: 2003-2007 թթ. խորհրդարանի պատգամավոր էր: 2009 թ-ց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է: 2009 թ-ի հուլիսից` Աշխատանքի պետտեսչության ղեկավար:

On January 29, Armenian President Serzh Sargsyan signed a decree accepting the resignation of Minister of Sports and Youth Affairs Armen Grigoryan.
Under another presidential decree, Arthur Petrosyan was appointed to the post, Armenian leader's press service reported.
Arthur Petrosyan has worked in RA Tax Inspection. In 1999, he was Advisor to National Assembly Speaker. In 2003, he was Head of «Kentron» TV channel. In 2003-2007, Petrosyan was member of Parliament, since 2009 – member of Heritage Party. In 2009, he became Head of Labor Inspection.