30 Հունվար 2010 - 09:50 AMT
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 29-ն ստորագրել է սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարար Արմեն Գրիգորյանի հրաժարականը
Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նոր նախարար է նշանակվել Արթուր Պետրոսյանը, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:
Արթուր Պետրոսյանը աշխատել է ՀՀ հարկային տեսչությունում, 1999 թ-ն եղել է նախագահի խորհրդատվականը: 2003 թ-ն գլխավորել է «Կենտրոն» հեռուստաալիքը: 2003-2007 թթ. խորհրդարանի պատգամավոր էր: 2009 թ-ց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է: 2009 թ-ի հուլիսից` Աշխատանքի պետտեսչության ղեկավար:

30 Январь 2010 - 09:50 AMT
Президент Армении Серж Саргсян 29 января подписал указ об отставке министра спорта и по вопросам молодежи Армена Григоряна.
Другим указом президент Армении назначил Артура Петросяна министром спорта и по вопросам молодежи, сообщает пресс- служба главы государства.
Артур Петросян работал в налоговой инспекции РА, в 1999 был советником президента Парламента Армении. В 2003 году возглавил телеканал ''Кентрон'', 2003-2007 был депутатом парламента. С 2009 года член партии ''Процветающая Армения'', а с июля 2009 года стал начальником Государственной инспекции по труду.