2010թ. փետրվարի 7-ին Ուկրաինայում տեղի ունեցավ նախագահի <b>ընտրությունների</b> երկրորդ փուլը: Ընտրողների մասնակցությունը կազմել է 70 տոկոս: Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը շարունակում է ձայների հաշվարկը: Ըստ միջազգային դիտորդների, լուրջ խախտումներ չեն գրանցվել:
Ընտրությունների օրը ՀՀ-ում Ուկրաինայի արտասահմանյան ընտրատարածքի թիվ 16 ընտրատեղամասում քվեարկել է Ուկրաինայի 207 քաղաքացի: 140 քվե տրվել է Վիկտոր Յանուկովիչի օգտին եւ 60` Յուլիա Տիմոշենկոյի օգտին: Մյուս ընտրողները քվեարկել են 2 թեկնածուների դեմ, հաղորդում է Երեւանում Ուկրաինայի դեսպանատունը:

7 февраля 2010 года в Украине состоялся второй тур выборов президента Украины. Явка избирателей на прошедших выборах составила около 70%. Центральная избирательная Комиссия Украины продолжает подсчет голосов. По данным международных наблюдателей, серьезных нарушений в ходе выборов не зафиксировано.
В день выборов на избирательном участке №16 Заграничного избирательного округа, на территории посольства Украины в РА, проголосовали 207 граждан Украины. Из них 140 голосов было отдано за Виктора Януковича и 60 за Юлию Тимошенко. Остальных избиратели проголосовали против обоих кандидатов, сообщает посольство Украины в Ереване.