Փետրվարի 15-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Ֆրանսիայի Հանրապետություն կմեկնի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար <b>Արթուր Բաղդասարյանի</b> գլխավորած պատվիրակությունը:
Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի ազգային անվտանգության եւ պաշտպանության գլխավոր քարտուղար Ֆրանսիս Դելոնի, Ֆրանսիայի նախագահի դիվանագիտական խորհրդական Ժան-Դավիթ Լեվիտի, Եվրոպական հարցերի պետքարտուղար Պիեռ Լելուշի, ազգային հետախուզության համակարգող Բեռնար Բաժոլեի, արտաքին անվտանգության գլխավոր տնօրենի, կառավարության դիվանագիտական խորհրդատու Առնո Գիյուայի, Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Աբդու Դիուֆի եւ պաշտոնատար այլ անձանց հետ:
Նախատեսվում է այցելություն Ֆրանսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոն, հաղորդում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գրասենյակւ:

15 февраля секретарь Совета национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Багдасарян с двухдневным рабочим визитом посетит Францию.
В рамках своего визита Багдасарян встретится с генеральным секретарем по Национальной безопасности и обороне Франции Франсисом Делоном, советником президента Франции по дипломатическим вопросам Жан-Давидом Левитом, секретарем по европейским делам МИД Франции Пьером Лелушем. Также ожидается, что секретарь СНБ РА встретится с координатором разведслужб Франции Бернаром Бажоле, дипломатическим советником правительства Франции, генеральным директором по внешней безопасности Арно Гиюа, генеральным секретарем международной организации по франкофонии Абду Диуфом, а также с другими официальными лицами.
В ходе своего визита во Францию Багдасарян также посетит центр кризисного управления Франции, сообщает пресс-служба СНБ РА.