9 Փետրվար 2010 - 07:01 AMT
Փետրվարի 9-ին տեղական ժամանակով 03:03-ին Հայաստանի հյուսիսում Աշոցք գյուղից 16 կմ դեպի արեւելք տեղի ունեցավ 2.7 բալանոց <b>երկրաշարժ</b>: Այդ մասին PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդել է ՀՀ-ի սեյսմիկ պաշտպանության ազգային ծառայության մամլո ծառայության ղեկավար Համլետ Բիշարյանը: Նրա խոսքերով, էպիկենտրոնում երկրաշարժի ուժգնությունը կազմել է 3-4 բալ, խորությունը` 10 կմ:
Բիշարյանը նաեւ ասել է, որ սա առաջին անգամը չէ. «Փետրվարի 3-ին, Աշոցք գյուղից 5 կմ դեպի հյուսիս հեռավորության վրա տեղի էր ունեցել 2 բալանոց երկրաշարժ»:

9 Февраль 2010 - 07:01 AMT
9 февраля в 03:03 по местному времени на севере Армении на расстоянии16 км к востоку от села Ашоцк произошло <b>землетрясение</b> магнитудой 2.7 балла. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил начальник управления по связям с общественностью Национальной службы сейсмической защиты Армении Гамлет Бишарян. По его словам, сила землетрясения в эпицентре составила 3-4 балла, глубина 10 км.
Бишарян также сообщил, что подобное уже повторялось. «3 февраля на расстоянии 5 км к северу от села Ашоцк произошло землетрясение магнитудой 2 балла», – сказал Гамлет Бишарян.