15 Փետրվար 2010 - 16:48 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր <b>Նաիրա Զոհրաբյանը</b> նամակ է հղել ԵԽԽՎ մշակույթի, գիտության եւ կրթության հարցերի հաձնաժողովի նախագահ պարոն Էնդրյու Մակինթոշին, որում, մասնավորապես, նշվում է, որ ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանի ընթացքում ԵԽԽՎ արդբեջանական պատվիրակության անդամ Ռաֆայել Հուսեինովը ադրբեջանական մամուլին տված իր հարցազրույցներում հերթական անգամ խեղաթյուրել է ակնհայտ փաստեր եւ իրողություններ։ «Իմ կողմից տրամադրված փաստերը նա խեղաթյուրված ներկայացրել է նաեւ Ձեր գլխավորած հանձնաժողովի նիստում։ Մասնավորապես, փորձել է խեղաթյուրել իմ կողմից Վեհաժողովի անդամ պետությունների ներկայացուցչություններին բաժանված «21-րդ դարի վանդալները» եւ «Իսկական ողբերգություն. 1990 թվականի Բաքվի ջարդերը» փաստագրական նյութերը»:
«Ադրբեջանի պատվիրակը առաջնորդվել է իր երկրի ղեկավարության գործելաոճով` կեղծել պատմությունն ու ակնհայտ փաստերը»,- ընդգծված է նամակում:
Նաիրա Զոհրաբյանը նաեւ վստահություն է հայտնել, որ սուտը, կեղծիքն ու ապատեղեկատվությունը չեն կարող եւ չպետք է ընդունելի լինեն այնպիսի մի կառույցում, ինչպիսին Եվրոպայի Խորհուրդն է, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ մամլո ծառայությունը:

15 February 2010 - 16:48 AMT
Member of the RA NA "Prosperous Armenia" parliamentary group <b> Naira Zohrabyan </b> directed to the chairman of the PACE Committee on Culture, Education and Science Andrew McIntosh a letter, which, in particular, writes that a member of the Azerbaijani delegation to PACE, Rafael Huseynov, submitted to the Committee chaired by McIntosh, distorted facts about events featured in the films "Vandals of the 21st Century" and "Baku, January, 1990: Usual Genocide'', disseminated by the Armenian delegation.
"The delegate of Azerbaijan acted in the manner of his country's leadership, which falsify the history and demonstrable evidence," stressed in the letter.
Naira Zohrabyan also expressed confidence that the lies and misinformation cannot be accepted by the Council of Europe, press office of the National Assembly of Armenia reported.