16 Փետրվար 2010 - 12:13 AMT
Փետրվարի 16-ին Երեւանի Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանում հանդիպում է տեղի ունեցել ՀՀ Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ <b>Գագիկ Ծառուկյանի</b> հետ: Հանդիպումը կազմակերպվել էր համալսարանի ֆիզիկական կուլտուրայի դասախոս Դավիթ Ֆահրադյանի պատվին, որը «Գինեսի գրքում» գրանցվելու արժանին ռեկորդ է սահմանել: 10 րոպեում նա 350 պտույտ է կատարել պտտաձողի վրա:
Իր ելույթում Ծառուկյանը նշել է. «Ես չգիտեի, որ համալսարանն այս տարի տոնում է իր 75-ամյակը, սակայն ես շատ ուրախ եմ նպաստել բուհի արդյունավետ գործունեությանը»:
Գագիկ Ծառուկյանը 20 մլն դրամ նվիրավաբերեց Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանին, որից 10 մլն կտրամադրվի դասախոսական կազմին, իսկ մյուս կեսը` վճարովի համակարգում սովորող ուսանողներին:
Իր հերթին Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ռեկտոր <b>Սուրեն Զոլյանը</b> նշել է. «Մեզ փոխանցված դրամական միջոցները պետք է օգնեն իրականացնել դասախոսական կազմի աշխատավարձերի բարձրացման ծրագիրը, ինչպես նաեւ նպաստել ուսանողների առաջադիմությանը, որոշ չափով ազատելով նրանց դրամական դժվարություններից»:

16 Февраль 2010 - 12:13 AMT
16 февраля в Ереванском государственном лингвистическом университете (ЕГЛУ) имени Валерия Брюсова состоялась встреча с президентом Олимпийского комитета РА, лидером партии “Процветающая Армения” <b>Гагиком Царукяном</b>. Встреча была организована в честь Давида Фаградяна – преподавателя физической культуры ЕГЛУ, установившего рекорд достойного внесения в книгу рекордов “Гиннеса”. В течение 10 минут он сделал 350 поворотов на турнике.
В ходе встречи Гагик Царукян отметил: “Я и не знал, что в этом году университет празднует 75-летие своего существования, но я очень рад способствовать плодотворной деятельности этого ВУЗа”.
Гагик Царукян подарил 20 млн. драмов ЕГЛУ, из которых 10 млн. будут предоставлены преподавательскому составу, а другая половина – студентам проходящим обучение в платном секторе ВУЗа.
В свою очередь ректор ЕГЛУ <b>Сурен Золян</b> отметил: “Переданные нам денежные средства помогут осуществить программу повышения зарплаты профессоро-преподавательского состава, а так же способствовать поднятию уровня успеваемости студентов, в какой-то мере освободив их от денежных затруднений с выплатой за учебу”.