Փետրվարի 16-ին Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում տեղի ունեցավ հանդիպում ՀՀ օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Հանդիպումը կազմակերպվել էր ԵՊԼՀ ֆիզկուլտուրայի ամբիոնի վարիչ <b>Դավիթ Ֆահրադյանի</b> պատվին, որի ռեկորդը` զուգափայտի վրա 350 պտույտ` 10 րոպեի ընթացքում, գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում:
Դավիթ Ֆահրադյանի ռեկորդի գրանցման հավաստագիրը հանձնեց ՀՀ օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը` ԵՊԼՀ-ում կազմակերպված հանդիպման ժամանակ: Հավաստագրի հետ միասին նրան շնորհվել է նաեւ օլիմպիական չեմպիոն, մարմնամարզիկ Հրանտ Շահինյանի անվան շքանշան: «Մեծ պատիվ է մեր երկրի համար այն, որ մեր մարզիկը հասել է այդպիսի արդյունքների: Դա ոչ միայն Դավիթի, այլեւ բոլորիս հաղթանակն է», – ասել է Ծառուկյանը:

16 Февраль 2010 - 13:58 AMT
16 февраля в Ереванском государственном университете имени Валерия Брюсова состоялась встреча с президентом Олимпийского комитета РА Гагиком Царукяном. Встреча была организована в честь педагога кафедры физической культуры ЕГЛУ <b>Давида Фаградяна</b>, чей рекорд – 350 переворотов на турнике в течение 10 минут – был зарегистрирован в Книге рекордов Гиннеса.
Сертификат, уведомляющий об официальной регистрации рекорда, во время встречи в ЕГЛУ Давиду Фаградяну был вручен президентом Олимпийского комитета РА Гагиком Царукяном. Вместе с сертификатом он удостоился медали имени Олимпийского чемпиона по гимнастике Гранта Шагиняна. ''Это большая честь для нашей страны, что армянский спортсмен достиг таких результатов. Это не только победа Давида, она принадлежит всем нам'',- сказал Царукян.