Փետրվարի 15-ին Ֆրանսիա կատարած այցի շրջանակներում Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար <b>Արթուր Բաղդասարյանը</b> հանդիպեց Ֆրանսիայի Եվրոպական հարցերի պետքարտուղար Պիեռ Լելուշի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը պայմանավորվեցին, որ Հայաստան-ԵՄ համագործակցության շրջանակում Ֆրանսիան ուղղակիորեն կաջակցի Հայաստանում մի շարք ուղղություններով բարեփոխումների իրականացման գործընթացին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հարավկովկասյան տարածաշրջանին առնչվող խնդիրներ:
Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց նաեւ Ֆրանսիայի ազգային հետախուզության համակարգող Բեռնար Բաժոլեի հետ: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց Հայաստանի եւ ֆրանսիայի իրավապահ մարմինների միջեւ համագործակցությունը զարգացնելու մասին, հաղորդում է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամլո գրասենյակը:

16 Февраль 2010 - 15:25 AMT
В рамках своего визита во Францию 15 февраля секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян встретился с госсекретарем Франции по европейским вопросам Пьером Лелушем. В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством Армении с европейскими структурами.
Во время встречи стороны также договорились, что в контексте сотрудничества Армении с ЕС, Франция окажет содействие в осуществлении реформ в Армении в нескольких направлениях. Собеседники также обсудили вопросы, касающиеся Южного Кавказа.
Багдасарян также встретился и с координатором разведслужб Франции Бернаром Бажоле. Во время встречи стороны достигли договоренности о развитии сотрудничества между правоохранительными органами Армении и Франции, сообщает пресс-служба СНБ РА.