Փետրվարի 15-ին Ֆրանսիա կատարած այցի շրջանակներում Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար <b>Արթուր Բաղդասարյանը</b> հանդիպեց Ֆրանսիայի Եվրոպական հարցերի պետքարտուղար Պիեռ Լելուշի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը պայմանավորվեցին, որ Հայաստան-ԵՄ համագործակցության շրջանակում Ֆրանսիան ուղղակիորեն կաջակցի Հայաստանում մի շարք ուղղություններով բարեփոխումների իրականացման գործընթացին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հարավկովկասյան տարածաշրջանին առնչվող խնդիրներ:
Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց նաեւ Ֆրանսիայի ազգային հետախուզության համակարգող Բեռնար Բաժոլեի հետ: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց Հայաստանի եւ ֆրանսիայի իրավապահ մարմինների միջեւ համագործակցությունը զարգացնելու մասին, հաղորդում է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամլո գրասենյակը:

As part of his visit to France on February 15 Secretary of the National Security Council of Armenia <b>Arthur Baghdasaryan</b> met with French State Secretary for European Affairs Pierre Lellouche. During the meeting they discussed issues related to Armenia's cooperation with European structures.
The officials agreed that in the frame of Armenia-EU cooperation, France will assist in the implementation of reforms in Armenia in several spheres. The two sides also discussed issues related to the South Caucasus.
Baghdasaryan also met with Bernard Bajolet, the French intelligence coordinator. During the meeting the parties reached an agreement on cooperation between law enforcement agencies of Armenia and France, press office of NSC of RA reported.