16 Փետրվար 2010 - 16:26 AMT
«Մենք համագործակցում ենք շվեյցարական մի կազմակերպության հետ, որը իրականացնելու է <b> Ջերմուկի</b> զարգացման ծրագիրը, – ասել է Հայաստանի մրցունակության ազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Բեկոր Սահակյանը` երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցերին:
Նրա խոսքերի համաձայն, ստեղծվել է Ջերմուկ քաղաքի զարգացման բիզնես-նախատիպը, որը հաշվի է առնելու զբոսաշրջիկների պահանջները, եւ օգնելու է բազմապատկել նրանց թիվը:
Հայաստանի մրցունակության ազգային հիմնադրամի զբոսաշրջության բաժնի ղեկավար Հասմիկ Անտոնյանն ասել է, որ ծրագրել են Ջերմուկը զարգացնել Շվեյցարիայի Վալե տեղանքի առողջարանային քաղաքների նմանությամբ, որոնք ձմեռային առողջարաններ են, սակայն աշխատում են ամբողջ տարվա ընթացքում:

16 Февраль 2010 - 16:26 AMT
“Мы сотрудничаем со швейцарской организацией, которая будет выполнять программу развития <b>Джермука</b>”,- сообщил, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net во время пресс-конференции в Ереване исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) Бекор Папазян.
По его словам, создана бизнес-модель развития армянского курортного города Джермук, которая будет учитывать потребности туристов, и поможет увеличению их числа.
В свою очередь руководитель отдела туризма Фонда национальной конкурентоспособности Армении Асмик Антонян подчеркнула, что Джермук планируется развить по модели многих курортных городов швейцарской местности Вале, которые являются зимними курортами, однако работают в направлении становления круглогодичными курортами.