18 February 2010 - 08:56 AMT
<b>Հայ օգնության միությունը</b> փետրվարի 17-ին սկսել է 2010-2011 ուստարվա «Երեմյան» կրթաթոշակի հայտերի ընդունումը:
Ինչպես ասվում է ՀՕՄ-ի հաղորդագրության մեջ, կրթաթոշակ ստանալու համար կարող են հայտերով դիմել երկրորդ կուրսերի ուսանողներ սփյուռքից ու Հայաստանից:
«Անկախ ֆինանսական դժվարություններից, որոնց պատճառը ֆինանսական ճգնաժամն է, մենք որոշեցինք շարունակել «Երեմյան» կրթաթոշակների հատկացումը եւ կոչ են անում մեր հայրենակիցներին իրենց ավանդն ունենալ ծրագրի շարունակման գործում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հայտերի հատկացման մասին մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ ՀՕՄ-ի կայքէջում` www.ars 1910.org:
<b>Հայ օգնության միությունը</b> (ՀՕՄ) հիմնվել է 1910 թվականին: Կազմակերպության նպատակն է նպաստել Հայաստանի Հանրապետությունում իրավական, ժողովրդավարական պետության ձեւավորմանը եւ քաղաքացիական հասարակության կերտման գործընթացին, օժանդակել հայ ժողովրդի ընկերային, կրթական, առողջապահական եւ բարեգործական ծրագրերի իրականացմանը, ստեղծել աղբյուրներ, որոնք կնպաստեն ՀՕՄ-ի բարեգործական գործունեության շարունակական գործընթացի ապահովմանը: Նյութապես ապահովել կարիքավորներին, սատարել շնորհալի ուսանողներին եւ երեխաներին, համագործակցել հասարակական այն կազմակերպությունների հետ, որոնք համանման նպատակներ են հետապնդում:

18 Февраль 2010 - 08:56 AMT
<b>Союз Армянской помощи</b> (САП) с 17 февраля объявляет о начале приема заявок на стипендию “Еремян” на 2010-2011 учебный год.
Как говорится в сообщении САП, для получения стипендии могут подать заявки все студенты вторых курсов, как из диаспоры, так и из Армении.
“Несмотря на финансовые затруднения, обусловленные экономическим кризисом, мы решили продолжить выдачу стипендии “Еремян” и призываем наших соотечественников внести свою лепту в продолжении программы”, – говорится в сообщении.
Подробности о подаче заявлений можно найти на сейте САП www.ars1910.org.
<b>Союз Армянской помощи</b> (САП) – основан в 1910 году. Благотворительная общественная организация. Деятельность организации направлена на формирование гражданского общества в Армении. САП реализует здравоохранительные, социальные, образовательные, благотворительные программы и является сторонником расширения роли женщин в общественно-социальной жизни.