18 Փետրվար 2010 - 13:45 AMT
Փետրվարի 26-ին «Արամ Խաչատրյան» մեծ համերգասրահում կկայանա Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, գեղարվեստական ղեկավար եւ գլխավոր դիրիժոր` Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Ելույթ կունենա մենակատար, հայտնի շվեյցարացի ջութակահարուհի <b>Սիբիլե Չոփփը</b>:
Համերգային ծրագրի մեջ մտել են Մոցարտի (Ջութակի կոնցերտ թիվ 5), Բեթհովենի (Սիմֆոնիա թիվ 2) ստեղծագործությունները: Համերգի ավարտին տեղի կունենա հայ երգահան Կարեն Վարդանյանի «Ճանապարհ դեպի երկինք» ստեղծագործության պրեմիերան:
Համերգը տեղի կունենա Հայաստանի Մշակույթի նախարարության օժանդակությամբ եւ Հայկական ընդհանուր բարեգործական միության (AGBU) ու Viva Cell ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:

26 февраля в концертном зале “Арам Хачатурян” состоится концерт Государственного филармонического оркестра Армении, под управлением художественного руководителя, главного режиссера Эдуарда Топчяна.
Сольной программой выступит известная скрипачка из Швейцарии <b>Сибилле Чопп</b>.
В концертную программу вошли произведения Моцарта (концерт для скрипки № 5), Бетховена (симфония № 2). В ходе концерта состоится премьера произведения армянского композитора Карена Варданяна “Дорога в небо”.
Концерт пройдет при поддержке Министерства культуры Армении и при финансовой поддержке Армянского общего благотворительного союза (AGBU) и компании VivaCell.