19 Փետրվար 2010 - 14:59 AMT
ՀԱԿ-ի երիտասարդական թեւի բողոքի ցույցը, Երեւանի կենտրոնական փողոցներով երթից հետո, ավարատվել է ԿԸՀ-ի շենքի մոտ` 5 ակտիվիստների ձերբակալությամբ: Ցուցարարները ԿԸՀ-ի մոտ կարճատեւ հանրահավաքի ընթացքում պահաջեցին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի ղեկավարության հրաժարականը:
Ինչպես լրագրողներին է ասել ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Կարապետյանը, անմիջապես հանրահավաքից հետո ձերբակալվել են 5 ակտիվիստներ` Սարգիս Գեւորգյանը, Վահագն Գեւորգյանը, Տիգրան Առաքելյանը, Վարագ Նահապետյանը եւ Սերգեյ Գասպարյանը: «Տվյալ պահին նրանք գտնվում են ՀՀ ոստիկանության կենտրոնական բաժնում եւ հայտնի չէ, թե երբ ազատ կարձակվեն»,-ասել է Կարապետյանը:
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչն ասել է նաեւ, որ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանության գրասենյակի աշխատակիցներն արդեն գտնվում են ոստիկանության բաժնում իրավիճակը պարզելու նպատակով:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել ՀՀ ոստիկանության գնդի հրամանատարի տեղակալը, ՀԱԿ-ի ակտիվիստները ձերբակալվել են անվայել արտահայտությունների եւ ոստիկանների հասցեին հնչած վիրավորանքների համար:–ԿԱ–

Акция протеста молодежного крыла АНК после шествия по центральным улицам Еревана завершилась у здания ЦИК РА арестом 5 активистов. Демонстранты во время короткого митинга у здания ЦИК потребовали отставки руководства Центризбиркома.
Как сообщил журналистам представитель АНК Владимир Карапетян, сразу же после митинга были задержаны 5 активистов молодежного крыла – Саркис Геворкян, Ваагн Геворкян, Тигран Аракелян, Вараг Наапетян и Сергей Гаспарян. “На данный момент они находятся в Центральном отделении полиции РА и неизвестно когда их отпустят”, – отметил Карапетян.
Представитель АНК также отметил, что сотрудники офиса Омбудсмена Армении уже находятся в полицейском отделении для выяснения ситуации.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net заместитель командира полка Полиции РА, активисты АНК были арестованы за нецензурную брань и оскорбления в адрес полицейских.