Արցախի Հանրապետության նախագահ <b>Բակո Սահակյանը</b> փետրվարի 19-ին այցելել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի` առաջնային գծի կենտրոնական եւ հարավ-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված մի շարք զորամասեր: Հանրապետության զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը լսեց մարտական հերթապահություն կրող հրաձգային ստորաբաժանումների հրամանատարների զեկույցները, ծանոթացավ պաշտպանական համակարգի ամրապնդմանն ուղղված աշխատանքներին եւ ծառայության ընթացքում աչքի ընկած լավագույն զինծառայողներին պարգեւատրեց հուշանվերներով:
Բակո Սահակյանը ներկա գտնվեց տանկահրաձգային եւ հրաձգային վարժություններին: Նախագահն այցելել է նաեւ գումարտակներից մեկի սպայական ավան եւ տեղում ծանոթացել այնտեղ իրականացվող շինարարական աշխատանքներին:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է նաեւ Մարտունի շրջկենտրոն եւ աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրել շրջանի եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ: 2009 թվականին շրջանում կատարված աշխատանքների եւ 2010 թվականին իրականացվելիք ծրագրերի վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել Մարտունու շրջվարչակազմի ղեկավար Լյուդմիլա Ազիզյանը:
Նախագահն ընդգծել է, որ շրջանի զարգացմանը նոր որակ հաղորդելու համար անհրաժեշտ է առաջին հերթին ուժեղացնել կարգապահությունը եւ վարել ճիշտ կադրային քաղաքականություն: Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շրջանի պատասխանատուներին համապատասխան ոլորտներում աշխատանքների պատշաճ կազմակերպման ուղղությամբ, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

19 February 2010 - 16:56 AMT
Friday, February 19 President of the Artsakh Republic <b>Bako Sahakyan</b> visited several military units of the NKR Defense Army located in the central and south-east direction of the frontline.
The Supreme Commander-in-Chief of NKR armed forces heard reports of motorized infantry subdivision commanders at combat duty, familiarized himself with the activities directed at consolidating defense system and awarded the best soldiers with souvenirs.
Bako Sahakyan partook at the military exercises of tank and motorized infantry units.
The President also visited a regiment presidio and inspected on site construction activities carried out there.
On the same day the Head of the State visited regional centre of Martouni and held a working consultation with regional authorities and heads of local communities.
Head of the Martouni regional administration Ludmila Azizyan delivered a report dedicated to the activities carried out in the region in 2009 and plans for 2010.
The President emphasized the importance of discipline strengthening and successful personnel policy in giving new impetus to the development of the region.
Bako Sahakyan instructed regional officials on correct organization of activities in corresponding spheres, Central Information Department of NKR President’s Office reported.