«Եվրատեսիլ մրցույթի մասնակիցների նախընտրական փուլի sms-քվեարկության անցկացման ժամանակ մենք մի շարք խախտումներ ենք արձանագրել»,- այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Emmy-B» պրոդյուսերական կենտրոնի նախագահ, երգչուհի <b>Նադեժդա Սարգսյանը</b>: Նրա խոսքով, քվեարկության մեկնարկից անմիջապես հետո սերվերը փչացավ եւ հանդիսատեսներին ներկայացվել էին միայն առաջին մի քանի վայրկյանների քվեարկության արդյունքները:
Երգչուհու փաստաբան Վրեժ Կիրակոսյանը պատմեց, որ քվեարկության ավարտից հետո ինքը խնդրեց, որպեսզի արդյունքները չհրապարակվեն, քանի որ բազմաթիվ վկայությունների համաձայն, հանդիսատեսների ձայները չէին հասել: «Սակայն արդյունքներն, այնուամենայնիվ, հրապարակեցին եւ ըստ դրանց որոշվեց հաղթողը»:
Նադեժդա Սարգսյանը նշեց, որ առայժմ չի ստացել քվեարկության արդյունքները InterMOB ընկերությունից` ավելացնելով, որ երբ ստանա, դրանցով հանդերձ կդիմի EBC:
«Մենք չենք հավակնում Օսլօ մեկնել, մենք պարզապես ձգտում ենք, որպեսզի Հայաստանում անցկացվող մրցույթներն առավելագույնս արդար, թափանցիկ եւ լավ կազմակերպված լինեն»,- ընդգծեց երգչուհին` ավելացնելով, որ Էմմին եւ Միհրանն իրենց պարտված չեն համարում, քանի որ գիտենք, թե երկրպագուների ինչ բանակ է կանգնած նրանց մեջքին:
Երգչուհին շնորհակալություն հայտնեց բոլոր նրանց, ովքեր Էմմիի եւ Միհրանի կողմից էին, սակայն խնդրեց այլեւս ցույցեր չկազմակերպել, քանի որ ինքը մտադիր է իրավական ճանապարհով հասնել արդարության:

20 Февраль 2010 - 13:12 AMT
“Во время проведения sms-голосования армянского отборочного тура участников на конкурс Евровидение нами было зафиксировано множество нарушений”,- сообщила на пресс-конференции в Ереване председатель продюсерского центра “Emmy-B”, певица Надежда Саркисян. По ее словам, сразу после старта голосования, произошел сбой сервера и зрителям были представлены лишь данные первых нескольких секунд зрительского голосования.
Адвокат певицы, Вреж Киракосян, рассказал, что по окончании голосования, он попросил не оглашать результатов, так как были свидетели того, что голоса зрителей не доходят, “Однако их все-таки огласили, и по ним определился победитель”.
Надежда Саркисян отметила, что пока не получила результатов голосования от компании InterMOB, добавив, что когда получит их, то обратится с ними в ЕВС.
“Мы не претендуем на поездку в Осло, мы просто стремимся, чтобы проводимые в Армении конкурсы были максимально честными, прозрачными и хорошо организованными”,- подчеркнула певица, добавив, что Эмми и Мигран не считают себя проигравшими, так как они знают, какая армия фанатов стоит за их спиной.
Певица поблагодарила всех, кто болел за Эмми и Миграна, но попросила больше не устраивать митингов и демонстраций, так как намерена добиться справедливости правовым путем.