Փետրվարի 18-21-ը Միլանում տեղի ունեցող BIT զբոսաշրջիկային միջազգային ցուցահանդեսին առաջին անգամ առանձին տաղավարով մասնակցել է Արցախի Հանրապետությունը (ԼՂՀ): BIT ցուցահանդեսում ներկայացված են 140 երկրներ, այն զբաղեցնում է շուրջ 57 000 քմ ցուցադրական տարածք եւ 9 սրահ:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի տաղավարների անմիջական հարեւանությամբ գտնվող «Ղարաբաղ»-ի տաղավարը, ուր ներկայացված էին Արցախի պատմությունն ու մշակութային հարուստ ժառանգությունը, արժանացել է կազմակերպիչների եւ այցելուների մեծ ուշադրությանը:
Ըստ կազմակերպիչների, ցուցահանդեսի այցելուների թիվն այս տարի կկազմի մոտ 200.000 մարդ:
ԼՂՀ պատվիրակությունը ղեկավարում է ԼՂՀ կառավարության զբոսաշրջության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանը:

22 Февраль 2010 - 14:46 AMT
С 18 по 21 февраля на международной туристической выставке BIT в Милане впервые отдельным павильоном принимала участие Республика Арцах (НКР). На выставке BIT были представлены 140 стран. Выставочные залы занимали 57 тысяч квадратных метров.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, павильон НКР, где были представлены история и культурное наследие Арцаха, находился между павильонами Турции и России, тем самым привлекая внимание организаторов и посетителей.
По мнению организаторов, в этом году число посетителей выставки дошло до 200 тысяч человек.
Делегацию НКР возглавлял начальник управления туризма правительства Республики Арцах Сергей Шахвердян.